Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Leventemajor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Buna Am schimbat cauciucurile de iarna am pus inapoi janta originala opel din fabrica cu senzori pesiune originali sistemul a recunoscut mi a aratat presiunea din roti dar dupa cateva kilometri da eroare nu mai arata asa am patit si cu jentile cu cauciucuri de iarna am avut senzori originali opel initial a recunoscut senzori A trebuit sa ma duc la reprezentanta opel si aprox 50 lei au reglat ei cineva a mai patit Intrebare acum de fiecare data cand schimb cauciucurile trebuie sa ma duc la reprezentanta sa dau 50 lei sa le regleze ei ?!


MODEL: Astra 2018
MOTOR: 1,4 benzina
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Achizitioneaza asa ceva ( mai ieftin pe ebay) si rezolvi singur de fiecare data cand apar erori : https://www.google.ro/url?sa...ictx=3&uact=3
  • Leventemajor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Ok multumesc pt raspuns Dar cum funtioneaza aparatul?
  • Leventemajor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2018

  • Mesaj Privat
[quote="mariocb"]Achizitioneaza asa ceva ( mai ieftin pe ebay) si rezolvi singur de fiecare data cand apar erori : https://www.google.ro/url?sa...amp;uact=3[/quote

Ok multumesc pt raspuns dar cum funtioneaza apartul?
]
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Simplu, vizioneaza clipul : http://www.youtube.com/watc..._z__axg&t=64s
  • phfao

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B16DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Eu l-am gasit aici https://m.olx.ro/oferta/apar...0448-IDccRT0.html cu 49 lei. Funcționeazã și operațiunea este foarte usor de realizat.
  • adrian.petrea

  • Mesaje scrise: 376
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Leventemajor a scris:Buna Am schimbat cauciucurile de iarna am pus inapoi janta originala opel din fabrica cu senzori pesiune originali sistemul a recunoscut mi a aratat presiunea din roti dar dupa cateva kilometri da eroare nu mai arata asa am patit si cu jentile cu cauciucuri de iarna am avut senzori originali opel initial a recunoscut senzori A trebuit sa ma duc la reprezentanta opel si aprox 50 lei au reglat ei cineva a mai patit Intrebare acum de fiecare data cand schimb cauciucurile trebuie sa ma duc la reprezentanta sa dau 50 lei sa le regleze ei ?!


MODEL: Astra 2018
MOTOR: 1,4 benzina

Ai rezolvat problema? Si eu ma confrunt cu ea, dar nu am reusit sa achizitionez acel tester.
  • Leventemajor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Da am rezolvat la repezentanta opel am platit cca 50 ron Peste cateva zile trebuie sa soseasca aparatul din china ali express a costat 60ron ! sunt curios si eu daca funtioneaza
Skip ads

  • yodus

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2017 B16DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
functioneaza ca am luat si eu cu 7,5 dolari de pe aliexpress.Vizionati clipul postat de mariocb.
  • Leventemajor

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Leventemajor a scris:Da am rezolvat la repezentanta opel am platit cca 50 ron Peste cateva zile trebuie sa soseasca aparatul din china ali express a costat 60ron ! sunt curios si eu daca funtioneaza
YES Functoneaza aparatul Azi am reusit sa activez senzorii
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!Imi poate spune si mie cineva unde a gasit ceva senzori raport calitate/pret bun, pentru un opel Astra K 2014-2019?Cred ca numarul de referinta OEM este 13506028.Multumesc anticipat celui care imi poate lasa un mesaj in privat cu un link de achizitie!
  • IonutN

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
@litian28 ai pm
O zi buna
Skip ads

  • noagy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Aceiasi problema , mi-am schimbat recent rotile la Astra sport tourer si mi-a aparut in bord eroarea cu presiunea ,Am fost la reprezentanta si sa rezolvat in 3 minute ,Nu am platit absolut nimic , totul a fost gratis , imi era frica ca voi pica RAR cu acea pictograma , acum sunt linistit .Insa dupa cate am inteles ca va trebui sa-mi fac abonament la fiecare schimbare de roti , fiindca imi va aparea mereu eroarea ori de cate ori voi schimba rotile , Ma bate gandul sa-mi achizitionez un astfel de aparat care sa-mi elimine eroarea , Voi ati folosit , stie cineva unde pot gasi ? si mai ales care este frecventa pe care o emite un astfel de aparat ?
  • Paul_K_1991

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2016 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2020

  • Mesaj Privat
@noagy gasesti pe olx/lajumate sau pe aliexpress. Trebuie doar sa cauti dupa EL-50448 si o baterie de 9V. Eu am achizitionat unul si l-am testat si totul a fost ok. Daca ai eroare si treci pe la Sibiu vreodata, te ajut. Smile
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salutari!
Acelasi sfat si de la mine, cumpara acel aparat EL-50488. Eu am luat de pe aliexpress, isi face treaba bine si pot sa ajut si pe altii din Buc si imprejurimi. Pe grupurile de facebook poti intreba daca e cineva dornic sa te ajute. La service eu am intrebat informativ si au zis ca e 100 de lei Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR