Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
salut,
rog posesorii de insignia grand sport sa mi spuna daca plierea oglinzilor sau deschiderea lor este sincronizata stinga cu dreapta.
la mine,oglinda din dreapta are o intirziere de 1- 2 secunde si la pliere si la deschidere.
mulțumesc!


MODEL: insignia grand sport
MOTOR: 1.5 benzina
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
la mine la Insignia 2014 facelift ST sunt sincronizate si la deschidere si inchidere.
scoate borna la baterie vreo cateva ore (oglinziile in pozitia deschisa la maxim) si s-ar putea sa revina daca nu atunci undeva este diferit sau o problema...
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
chiar nimeni cu grand sport nu are timp sa verifice acest lucru?
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
mikyboy a scris:la mine la Insignia 2014 facelift ST sunt sincronizate si la deschidere si inchidere.
scoate borna la baterie vreo cateva ore (oglinziile in pozitia deschisa la maxim) si s-ar putea sa revina daca nu atunci undeva este diferit sau o problema...


de ce crezi ca trebuie tinuta citeva ore?
am schimbat bateria in garantie si nu si au revenit.(deci a ramas fara baterie o perioada)
am schimbat si oglinda tot pe garantie si tot la fel se manifesta.
Skip ads

  • Tetcof

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Salut
Am fost la Radacini sa fac update ul pentru radio(rechemare) si am intrebat de oglinzi pentru ca si la mine face la fel
Asa se pliaza cu o intrziere pentru ca modulul este pe partea stanga si transmite cu intarziere pe dreapta cu 1 secunda
Asa mi sa explicat
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
salut,
spun niste aberatii cei de la reprezentanta!
la multe masiini se inchid simultam si calculatorul nu i pe mijloc.la vectra mea se inchid simultam de 17 ani si calculatorul de comfort e in usa,deci nu pe mijloc.
apropo de update,poti spune mai mult,ce model ai si ce update ti s a facut?
mulțumesc!
  • Tetcof

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2021

  • Mesaj Privat
A fost un update la radio spuneau ei dar de fapt a fost pentru sistemul GPS pentru ca nu localiza cum trebuie
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
sergionel a scris:
mikyboy a scris:la mine la Insignia 2014 facelift ST sunt sincronizate si la deschidere si inchidere.
scoate borna la baterie vreo cateva ore (oglinziile in pozitia deschisa la maxim) si s-ar putea sa revina daca nu atunci undeva este diferit sau o problema...


de ce crezi ca trebuie tinuta citeva ore?
am schimbat bateria in garantie si nu si au revenit.(deci a ramas fara baterie o perioada)
am schimbat si oglinda tot pe garantie si tot la fel se manifesta.


pentru ca toate modulele din masina au condensatori de capacitati diferite raportate la consumul lor de curent si dureaza pana cand se descarca complet acei condensatori ca sa se realizeze REST-ul complet.
cat despre manifestare, eu am avut la oglinda din stanga (cea de la sofer) care a fost fortata de fostul proprietar o problema de pozitionare si inchidere si care dupa ce am scos bornele la baterie 4 ore s-a resetat ca pozitie si inchidere si acum functioneaza normal
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Tetcof a scris:Salut
Am fost la Radacini sa fac update ul pentru radio(rechemare) si am intrebat de oglinzi pentru ca si la mine face la fel
Asa se pliaza cu o intrziere pentru ca modulul este pe partea stanga si transmite cu intarziere pe dreapta cu 1 secunda
Asa mi sa explicat


asta este cea mai tare prostie auzita: sa intreb daca stii cumva cu ce viteza circula curentul electric prin fire sau?... Smile iti spun eu ca este egal cu viteza luminii. ori daca oglinda de pe stanga nu este la 300000km fata de cea din dreapta atunci ce ti-au spus este pentru copii prosti Wink
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
astia de la Radacini trebuiau sa iti zica si ca daca cumva ajungi la capatul pamantului sa intorci ca nu ai pe unde sa mai mergi.
chiar ca asa explicatie nu am mai auzit.
Ca o recomandare mergi in continuare la ei, vad ca se pricep.
a mine oglinzile se pliaza sincron.
cand au fost inghetate a mers numai una dar apoi si-a revenit.
trage de ele in pozitia deschs poate una nu se duce la maxim. apoi vezi daca se rezolva
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR