Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall

Mai fratilor, am facut TOATE calculele posibile, nu merita pus/schimbat CID/DVD original - costa mult prea mult. Preturile sunt tinute artificial prea sus..
Dc sa platesti 900E pe un sistem SH complet, original? Dar care e limitat de hartile GPS, n-are USB, Tv, nu reda format DVD, Mkv ? Iar rezolutia CID-ului e de de 2 lei, cum sa vezi un film pe CID..?

Uite cu cat se dau unitatile originale, dar SH, faceti si voi o socoteala:
Dvd 90 navi = 350 euro (+50 euro cu AUX IN) [si care NU reda filme, sau format DVD ~ Mkv ! ]
Cablu RGB = 80 euro
Rama pt CID de facelift = 50 euro
Antena GPS = 20 euro
Ecran color CID =250 euro (280 euro cu afisare pe trei randuri, sigla OPC/ VXR).
Iar dc masina voastra nu are, Modul UHP4 + mufa FAKRA pt Bluetooth, Modul senzori parcare, Modul Kar Kit, etc.
Si daca dc nu aveti codul de securitate de la ele, dati alti bani pt 'imperechere' ...

Cele aftermarket, dedicate, calitativ merita mai mult, au rezolutie net superioara unui CID, plus ca TOTUL e inclus:
-cabluri, antene GPS, adaptori ;
-redare video format DVD~Mkv, Tv, GPS, Bluetooth, USB, intrare AuxIn+camera reverse, etc, etc...
Plus ca, acum au aparut cateva modele care PASTREAZA comenzile BC si Settings..

Pt cei pretentiosi, sunt doua posibilitati:
-puneti un sistem aftermarket dedicat 'de firma' ( Alpine, Pioneer ), probabil o sa va duca la aceeasi bani cu unul original SH, dar calitate audio-Video net superioara sistemelor Originale de la Opel,
plus all inclusive: USB, redare DVD~Mkv, cabluri, antene, etc.
-puneti un sistem mai ieftin chinezesc, bunut, tot all inclusive, insa calitatea audio mai slaba, si atunci, pt cei pretentiosi, ar mai fi necesar un Amplificator, sa pastreze nr de canele si sa imbunatateasca calitatea audio (care functie de amplif, va fi clar peste un sistem original Opel)..

Mai departe, cantariti, considerati, faceti calcule, si alegeti voi..
Deci, bafta !
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca e bine sa se uneasca acest post cu asta https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
CORECT...!
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca montam un player chinezesc, Aveti idee daca putem face sa functioneze al 7lea difuzor?
CD30mp3 are cana/firl dedicat pentru al. 7lea difuzor?
  • edincl

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Rachim a scris:Ma bate gandul sa imi cumpar o navi aftermarket si cea la care ma tot uit este produsa de Dynavin. Sunt curios sa aflu cateva pareri de la cei care au asa ceva montat pe masina.

Unitatea de care vorbesc este aceasta:

Salut, a si eu o navigatie ca asta si am o problema: am resetat o pentru ca imi mergea greu, iar acum nu imi mai merge sunetul, practic nu scoate niciun sunet prin boxe...ai idee cum o pot rezolva? Sau oricene altcineva. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR