Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • MTinca

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Bunã-ziua am un opel astra h am schimbat la servis arcuri amortizoare rulment totul nou pe ambele pãrți dupã 2 sãptãmâni a început sã se audã rulmentul pe partea dreaptã am fost lau schimbat zicând cã a fost cu defect dupã 2luni aceasi problemã am comandat unul pe original a fost schimbat acum iarã se aude oare care ar fi problem de se tot stricat
Skip ads

  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Cred ca era mai simplu sa postati in aria dedicata , greu de ghicit ce se intampla cu rulmentul ala.Din experienta mea un rulment original nu cade in 2 saptamani , doar facaturile.Si culmea , el vine gata capsulat cu tot cu senzor , nu ca la alte marci sa umblam cu prese si alte chinuieli.Sigur este nou pe masina , si nu doar pe deviz/factura?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@black_soulwhite
Cred cã e o neînțelegere: e vorba de rulmentul de presiune(axial) dela flanșã/amortizor...nu cred cã are vreun senzor, cel puțin nu la Opel.
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, eram mort de beat și nu am fost atent.Era vorba de flansa, nu de rulmentul rotii.
Skip ads

  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Smile))
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
MTinca a scris:Bunã-ziua am un opel astra h am schimbat la servis arcuri amortizoare rulment totul nou pe ambele pãrți dupã 2 sãptãmâni a început sã se audã rulmentul pe partea dreaptã am fost lau schimbat zicând cã a fost cu defect dupã 2luni aceasi problemã am comandat unul pe original a fost schimbat acum iarã se aude oare care ar fi problem de se tot stricat


au fost verificate celelalte componente ale suspensiei pe partea respectiva: bieleta antiruliu, pivot, bucsile si bratele? este cam ciudat sa se strice un rulment in 2 saptamani...
eu am avut rulment de roata care insa l-am depistat cu problema de fabricatie inainte sa il pun sus pe masina.
rulmentii au fost verificati inainte sa fie montati pe masina? au fost respectate pozitiile de montaj la toate elementele componente?
daca ai facut lucrarea in service mergi inapoi si sa iti rezolve problema...
masina a avut vreun accident ceva pe partea respectiva?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR