Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • edutzu007

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Insignia 2013 a18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare. Am fãcut conversia de volan la insignia mea și am nevoie de cineva cu o interfațã op com sa mai rezolv niste chestii: plasa "cantar" din scaunul pasager, switchurile de la yale uși fata .. . Aveți ceva recomandãri de meseriași ? Mulțumesc


MODEL: Insignia 2013
MOTOR: a18xer
  • gigiore

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Ideal era sa se ocupe aia care au mutat si piesele de pe o masina pe alta, ca ei stiu ce au facut pe acolo.
Cu OP COM nu cred ca rezolvi nimic. Eventual cauta pe cineva care are MDI cu GDS2 sa incerce sa schimbe parametrii aia. Daca nu se pot schimba, se poate incerca resoftare, dar la masinile mai noi (nu stiu daca din 2013 e valabil) nu se mai poate face nici o resoftare decat online. Ala trebuie sa aiba un abonament la GM si in baza VIN-ul tau da jos softul si ti-l rescrie . Acum e posibil sa nici nu poata sa-ti resofteze decat soft pentru volan pe invers, doar ca o sa fie probabil o versiune mai noua.
Deci cel mai probabil, singura solutie ar cam fi sa modifici instalatia electrica.

Io sunt curios daca reusesti sa rezolvi absolut tot si daca merita, referitor la timp, nervi si bani.
  • edutzu007

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Insignia 2013 a18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Am rezolvat cu încuietorile , foarte simplu , plug and play broaște de pe o insignia "pe stânga " , cu scaunele merg mâine și mut plasa aceea de la scaunul pasager pe fostul scaun șofer , apoi trebuie sã tragã firele aferente . Totul funcționeazã perfect , fara erori , lucrat curat .. cost total 2500 euro - 800 manopera , 1300 piesele inclusiv deplasãri , testere , mici ornamente pe care le-am omis când am cumpãrat kitul de conversie. A mai rãmas omologarea la rar care costa 1200 lei. Sper cã folosește cuiva informația , pot și recomanda echipa care a fãcut conversia. Și Da! S-a meritat având în vedere cã am mașina cumpãratã de noua și are în prezent 140k km.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR