Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
Solutie
  • AIonita450

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu o problema cu CD Player-ul original al masinii, mi s-a ars finalul audio iar muzica nu se mai aude deloc.
Doresc sa-l inlocui cu altul cumparat de pe net, ii trebuie o adaptare cu acel DISPLAY din bord?
Sau imi puteti recomanda un service din orasul Bucuresti care se ocupa cu repararea finalelor audio arse?


MODEL: OPEL Astra H 2004
MOTOR: 1.6 105cp Z16XEP

CODURI EROARE: -

LOCATIE: Bucuresti

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Da, trebuie "imperecheat" cu Display-ul de pe masina. In functie de starea in care l-ai cumparat "de pe net" ("desperecheat" sau nu de fostul display), poate sa fie mai simplu sau ceva mai complicat.

Cauta pe aici, o sa gasesti toate explicatiile. Una ti-o las eu, mai jos.
https://www.clubopel.com/vie...ighlight=#2065600

Sunt sigur ca in Bucuresti, sunt destule persoane sau chiar si service-uri care pot rezolva astfel de probleme (schimbare aparat sau reparare la al tau), destul de simplu.

As fi foarte curios, cum ai reusit sa "arzi" acel "final audio".
  • AIonita450

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Mersi frumos pentru informatii, pai.. am avut un subwoofer pe rotund care se tot plimba prin portpagaj.. chiar daca l-am prins eu cum am putut si a facut masa acele 2 fire ale subwoofer-ului.
Pana cand mi-am cumparat eu doua "agrafe" sa bag firele direct in mufele subwoofer-ului mi l-a dovedit.

Am discutat zilele trecute cu un baiat de la un service care se ocupa cu reparatii de casetofoane, navigatii, etc..
Mi-a zis sa cumpar unul de pe net in stare buna si sa il aduc si pe al meu iar din doua sa faca unul bun.
Si asa nu ma mai complic nici cu codul casetofonului, nici cu acea adaptare pentru display, ii muta nu stiu ce memorie sau nu mai stiu exact cum s-a exprimat de pe casetofonul original al masinii si sa mi-l recunoasca automat modulul.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Ma si miram sa cedeze asa ... de capul lui.
Da, este o varianta de lucru, insa in acest caz ... mare, mare atentie la ce aparat cumperi, chiar daca se cheama la fel, trebuie sa fie aceeasi marca cu al tau (Delphi Grundig sau Blaupunkt).
  • AIonita450

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Da, am gasit deja unul pe net, ambele sunt de tip Blaupunkt.. acelasi an de fabricare si CD 30 nu MP3, pentru ca sigur difera modelele.
Multumesc inca odata pentru ajutor.
O seara faina!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR