Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • RDinu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2009 D-Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Salut mi se aprind martorul masina cu cheia si martorul ESP.dupa ce se aprind rãmân fãrã accelerație si masina rãmâne ușor turnatã pana in 1500.Am facut testul cu pedala si imi arata doua erori 112052 si 112252.mentionez ca am curãțat panoul de sigurante am curãțat si verificat toate sigurantele si relee am desfãcut pedala de accelerație am curãțat-o inauntru placa de circuite am verificat pinii aveam unul care nu fãcea atingere bine am mers vreo 20 km si mi sa oprit de 2 ori.cu o zi înainte de 7 ori una dupa alta într-un tunel.ajutati.ma va rog ca nu stiu ce sa ii mai fac.
Mentionez ca detin un opel astra H 1.7 motorina motor D-Z17DTH de 74 KW din 2009
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Cand spui ca ai curatat panoul de sigurante, la ce anume te referi? Sper ca nu la faptul ca ai scos sigurantele si releele si le-ai "zgariat" pe pini, asa ... mai mult rau ai facut.

Ceea ce trebuia sa faci, defapt, gasesti in trimiterea de mai jos. Si mai sunt mult, multe explicatii.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=2063626
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Inceteaza sa imi umpli mesajele private cu exact aceleasi chestii. Eu, oricum nu raspund in privat, interesul este ca ceea ce se scrie, sa poata vedea si altcii care au aceleasi probleme.

Ti-am pus o intrebare, retorica si ti-am dat si rezolvarea. Acceseaza linck-ul pe care ti l-am lasat.

Desigur, poti sa cauti dupa acele erori, sunt si alte explicatii pe aici, cum se ajunge la mufele UEC.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=reJG5_xwGQE
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Exact asa! Cine cauta, gaseste! Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR