Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am comandat oglinda intreaga , partea sparta la mine e chiar corpul ei.
Skip ads

  • MCristianDorel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut , ma poate ajuta cineva , sa-mi spuna si mie cum se inchid oglinzile la opel insignia ? . Multumesc !
  • Officer

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Am oglinzi pliabile electric si dupa ce am deconectat bateria nu se mai pliaza din cheie, doar din butonul de pe portiera. E vreo setare care trebuie facuta dupa deconectarea bateriei? In meniu nu am gasit nimic referitor la oglinzi. Multam.
  • dan.soroiu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti, am achizitionat recent un modul de pliere oglinzi si doresc sa-l montez (mentionez ca am facut un update la oglinzi ai am montant unele electrice/incalzite/heliomate + buton). Am primit si o schema/desen cu instalarea dar e putin simplista. Intrebarea este daca cineva a reusit sa instaleze modul de pliere oglinzi pe Insignia. Multumesc.
Skip ads

  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
Am gãsit câteva explicații cum se monteazã oglinzile pliabile electric. Modelul este un astra J dar cred ca pașii sunt asemãnãtori

https://www.vxoc.org.uk/foru...MIRRORS-retro-fit
  • MYt8431

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2021

  • Mesaj Privat
[quote="x678001"]La Insinia sunt doua modele:
1) pliabile electric dar le actionezi doar manual si nu depinde de alte actiune ale masinii;
2) pliabile electric dar se pot plia automat cand opresti motorul;

Eu am primul model, le pliez eu daca actionez butonul de la oglinzi. Daca iti comanzi scaun cu memorie, atunci vei putea seta sa se plieze oglinzile automat cand opresti motorul. Mie nu mi-a zis nimeni ca daca voi comanda scaun cu memorie voi avea modelul 2)
La modelul 1) avantajul este ca iarna, hotarasti tu cand se le pliezi, vezi problema cu inghetzul si in acest caz, cand vrei sa pleci dimineata e problema, ca-ti ingheata oglinzile fiind pliate...
La modelul 2), daca nu ai setarea pusa in config sa se plieze automat, ai comportamentul de la 1), deci pe timp de iarna, ca sa eviti "ruperea" lor, dezactivezi pliere automata... SALUT EU AM ISNIGNIA 2014-2015 FACEELIFT SI NU STIU CUM SE PLIAZA AM INCERCAT SI MANUAL NU MERGE AM INCERCAT DIN BUTON DE LA REGLARE ELECTRICA NU MERGE SI AM MAI INCERCAT DIN SETARI NU O GASESC MA POTI AJUTAAA?
  • gigiore

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Nu exista nici o pliere automata cand opresti motorul.
Optiunea aia pe care o ai (daca o ai) "Auto folding mirrors" e pentru situatia cand vrei sa le pliezi din telecomanda de la cheie. Tii lung apasat pe butonul de "LOCK" si se pliaza.
Daca vrei sa le pliezi din buton( la ambele variante), apesi in jos pe butonul de reglare a directiei oglinzii, dar celalalt buton trebuie sa fie pe pozitia din mijloc, adica sa nu fie selectata nici o oblinda, ca altfel misti sticla oglinzii inspre partea de jos.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
De ce imi era frica nu am scapat... am spart oglinda sofer , dar ansamblul e oarecum intreg, masca de sus fiind flexibila a ramas intreaga , insa partea de jos e sparta spre varf. Sticla o pot schimba, dar ramane gaura aia dedesubt. Avand rabatabila electric nu gasesc second hand decat normale...cu cupla electrica cu 5 pini, 9 pini, 11 pini, iar mie imi trebuie cu 13 pini. Stie cineva daca pot demonta ansamblu de la a mea si il pot pune pe structura unui ansamblu d ela una simpla? Ma tot uit su studiez, vad 3 suruburi, dar si cleme de care mi-e frica ... Cum s-o demonta ? Altfel 700 lei una noua...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Chestionar

Considerati utile oglinzile pliabile electric ?
DA 85%
NU 14%
78 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR