Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • VStan973

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Salut. O întrebare, mașina a venit fara bluetooth, dar totuși butoanele de phone call sunt prezente pe volan și bord, deși în meniul navigației nu este funcția de "Phone Settings" exista vreo posibilitate de a pune bluetooth direct pe navigație? Nu mã refer la acel modulator mic de îl bagi la priza, ci la ceva care sa fie citit și de navigația mașinii, ca și cum ar fi pus din fabricã. (PS. Portul USB poate fi folosit si pentru a asculta muzica? Telefonul il citeste, se incarca, dar masina nu il vede ca fiind AUX Connected). Principala mea nevoie ar fi muzica pusa de pe telefon iar pe parte secundara apelurile. Mersi de timpul acordat, o zi buna!
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salut

Depinde ce echipare ai si ce head unit. BT vine de exemplu inclus in Navi950, iar la CD400/CD600 e un modul separat care trebuie instalat in masina + fire + codare radio. Daca ai USB, ar trebui sa ai si AUX IN (mufa de 3.5mm) . Daca ai AUX IN, acolo vezi AUX Connected, pe USB iti apare ca IPOD (cu iphone conectat de exemplu). AUXIN si USB duc intrun modul care e langa torpedo, si ala se ocupa de muzica.

Eu pe a mea am CD400 cu AUX IN si USB, fara bluetooth dar am butoanele pe volan Smile
CD400Plus (echiparea) parca vine cu bluetooth din ce imi amintesc.

Avand in vedere ca e destul de scump si complicat sa faci retrofit la navi900/950 (in primul rand nu prea gasesti unitatile astea, sunt foarte rare) care ar avea toate chestille de care ai nevoie (navi, ecran color mare, bluetooth calls, muzica prin bluetotth a2dp , etc), eu personal am luat o navigatie android si sunt foarte multumit.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR