Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • Rosca Andrei

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Drobeta-Turnu Severin
  • Masina: Mokka 2014 A17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Roata de pe dreapta fata ramane semi blocata si se incinta. A fost schimbat etrier, furtun, placute, pompa ABS, pompa centrala de frana, problema fiind aceeasi. Cand masina sta 2-3 minute, roata se deblocheaza singura. Astept pareri serioase si sfaturi. Multumesc.


MODEL: Mokka 2014
MOTOR: A17DTS
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
esti sigur ca si etrierul schimbat e ok? amu eu ma gandesc la pistonas,ca el este baza!nu cred ca i-si face cursa toata..
un meserias cand desface ,roata si se uita la etrier si il si desface v-a sti ce e defect,,,
sfatul meu e sa o duci la un meserias sa sti ca se rezolva problema ta,,,,bafta.
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Etrierul(pistonasul) nu e paralel cu discul
Culisante strambe?
Pune un comparator pe disc ,pe butuc , verifica si cu o lera intre piston si disc
Poate ai si uzura in portetrier si inclina culisantele
Si sufla si teava ,poate a ramas pe ia ceva de la vechiul furtun, asta daca vizual nu e gatuita pe undeva
  • GSorinGhita

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Rosca Andrei a scris:Roata de pe dreapta fata ramane semi blocata si se incinta. A fost schimbat etrier, furtun, placute, pompa ABS, pompa centrala de frana, problema fiind aceeasi. Cand masina sta 2-3 minute, roata se deblocheaza singura. Astept pareri serioase si sfaturi. Multumesc.

am aceeasi problema . ai rezolvat cumva problema ? mecanicul zice sa schimbam pompa centrala !
MODEL: Mokka 2014
MOTOR: A17DTS

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR