Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • vladyx

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2010 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Am un Astra H cu interiorul destul de muradar. Ma gandeam sa cumpar niste huse pentru scaune si sa curat cumva imitatia de piele de pe fetele de usa. Are cineva recomandari de un model fain de huse si un mod de a curata imitatia de piele?
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Musamaua aia ordinara(altfel nu pot sa-i spun) se curata relativ simplu , ceva pur adaugat in cantitate mica in apa calduta o sa rezolve problema , chiar si pe restul plasticelor din interior.Eu asa am rezolvat mereu si nu au fost probleme.Agiti cu o perie din par de porc murdaria , si stergi cu un prosop din microfibra daca vrei sa te si alinti(astea nu lasa scame fata de bumbac).Apoi nu folosi silicon mizerabil de 10 lei , ca atrage praful ca un magnet.Recomand kentaur care este foarte ieftin si cu rezultate spectaculoase(nu ramane gras , nu luceste si nu mirose).La tesatura fara injectie/extractie nu o sa ai rezultate bune , si asta cand este vara nu pe acest timp de rahat.Intai aspira bine toata masina , apoi poti incerca cu niste biocarpet , eu am reusit sa vitalizez ceva interioare , dar nu destul de murdare.Ca un remider , fara sa extragi biocarpetul bine in scurt timp arata mai rau.Huse pe volan ori scaune am vazut doar la dacioti ori prin tractoare , deci nu este ceva optiune care arata bine estetic si functional(pute a ciorapi nespalati plasticul din care este facuta).Eu sper sa uiti de aceste chestii taranesti.Nu am pomenit de bagatul tapiteriei la masina de spalat , nici nu vreau sa aud de asa ceva.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am bagat eu tapiseria scaunelor de Opel in masina de spalat.. iasa toata mizeria din ea doar ca e mai dificil de remontat pe scaun daca vrei sa o pui in inelele metalice cu care a venit. Unii au folosit soricei de plastic in loc de inele, eu totusi am preferat sa le refac asa cum erau.

Fetele de usi se pot curata cu Biocarpet (sau Vanish, eu am avut unul adus de mama soacra din DE).
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR