Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • V3307

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Salut , detin acest J break 2011 2.0 cdti 160 cp. De la un timp de vreme pe distante lungi se aude un suierat / scârtâit/ un sunet ascutit la viraj spre stânga se accentueazã când virez mult (de la roata stânga ma gândesc) , iar când volanul revine la pozitia normala sau când virez la dreapta se aude insesizabil sau chiar deloc . #Nu cred ca sunt rulmentii deoarece nu uruie si nu se aud în permanenta . Vreau sa mentionez faptul ca pe distante scurte nu s a auzit ( 20 30 km ) dar dacã am crescut viteza s a auzit. Care ar putea fi fenomenul? Multumesc anticipat .


MODEL: Opel astra J 2011 break
MOTOR: 2.0 cdti 160 cp
  • ney

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Verifica placutele de frana sa culiseze usor pe portetrier si culisantele la etrier sa fie unse( trw pfg110)
Un mic joc in rulment cred ca inclina discul cu butucul rotii si poate da scartaitul
  • V3307

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Ma gândeam sa rezolv când schimb plãcuțele și discurile cu totul , sa curat cu atenție și etc
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Placute uzate ,a ajuns la tablitele care atunci cand placutele se uzeaza , ating de disc , este ca sa zic asa un fel de senzor de uzura care te avertizeaza sa schimbi placutele .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR