Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mihai25

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua . Daca poate cineca sa imi zica.am schimbat si compresoru de ac si radiatoru ac.a mers cam 1 saptamana si dupa numai.la service dau toate bune nu pierde freon.nici ei nu mai stiu ce sai mai faca...pentru ca intreg sistemu ar fi ok.dar nu prea este ok:)))macar un sfat unde sa mai caut?


MODEL: Astra 2001
MOTOR: 1.6
Skip ads

  • matei niculae

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Controleaza mufa de la radiatore sa nu fie oxidata sau sa nu faca bine contact
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Acela, nu este service auto, clar!
La obiect, nu stiu sa raspund, pentru ca nu am inteles datele problemei. Dar, recomand cu caldura sa incerci sa mergi la cineva care este de meserie, altfel o sa tot bagi bani si din pacate, din buzunarul tau.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,492
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Este foarte probabil sã fie o problemã electricã(senzor bușit, contact imperfect, etc) și ”maistorii” tãi nu stãpânesc problema...am pãțit ceva similar, la una din Astrele din semnãturã (se oprea A/C-ul când se încãlzea motorul la temperatura de lucru), și pânã nu am dat de un electrician competent(a diagnosticat corect problema din ochi și, mai probabil, din experiențã!), bãteam drumurile și pierdeam vremea pe la porțile meșterilor...
Skip ads

  • mihai25

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
matei niculae a scris:Controleaza mufa de la radiatore sa nu fie oxidata sau sa nu faca bine contact



Ok.multumesc
  • mihai25

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sebage a scris:Acela, nu este service auto, clar!
La obiect, nu stiu sa raspund, pentru ca nu am inteles datele problemei. Dar, recomand cu caldura sa incerci sa mergi la cineva care este de meserie, altfel o sa tot bagi bani si din pacate, din buzunarul tau.



Ok.multumesc
  • mihai25

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Este foarte probabil sã fie o problemã electricã(senzor bușit, contact imperfect, etc) și ”maistorii” tãi nu stãpânesc problema...am pãțit ceva similar, la una din Astrele din semnãturã (se oprea A/C-ul când se încãlzea motorul la temperatura de lucru), și pânã nu am dat de un electrician competent(a diagnosticat corect problema din ochi și, mai probabil, din experiențã!), bãteam drumurile și pierdeam vremea pe la porțile meșterilor...



Ok .multumesc..
  • mihai25

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Este foarte probabil sã fie o problemã electricã(senzor bușit, contact imperfect, etc) și ”maistorii” tãi nu stãpânesc problema...am pãțit ceva similar, la una din Astrele din semnãturã (se oprea A/C-ul când se încãlzea motorul la temperatura de lucru), și pânã nu am dat de un electrician competent(a diagnosticat corect problema din ochi și, mai probabil, din experiențã!), bãteam drumurile și pierdeam vremea pe la porțile meșterilor...

Ok.multumesc
  • mihai25

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2017

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Este foarte probabil sã fie o problemã electricã(senzor bușit, contact imperfect, etc) și ”maistorii” tãi nu stãpânesc problema...am pãțit ceva similar, la una din Astrele din semnãturã (se oprea A/C-ul când se încãlzea motorul la temperatura de lucru), și pânã nu am dat de un electrician competent(a diagnosticat corect problema din ochi și, mai probabil, din experiențã!), bãteam drumurile și pierdeam vremea pe la porțile meșterilor...




Ok multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR