Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
a incercat cineva softul asta se merita ,ce face mai precis ?


Ultima modificare facuta de StefanTolos la Lun 25 Feb, 2013 3:39 pm
Skip ads

  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
vividul e exact ca autodata.. ai toate specificatiile tehnice la toate tipurile de masini..e bun softul merita incercat..eu il am dar mai util mi se pare autodata
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare,


am instalat si eu vivid si-mi spune ca am licenta expirata de 1 zi si nu merge mai nimic prin el, toate linkurile sunt gri. am avut un crack d-ala format dll cu care am inlocuit un fisier in folderul de instalare, insa degeaba.

a, si am dat data cu 2 ani in urma ca sa mearga pana la nivelul asta. daca o las curenta, imi zice ca nu am licenta deloc si se inchide.

stie cineva cum pot sa-l fac sa mearga?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Slab, date sumare. La unele marci/modele este mai explicit, dar la altele ... nimic.
Dupa inlocuirea fisierului cu acel crack (dll), am licenta nelimitata!
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu am schimbat dll si nu am licenta si nici vreun fel de informatii. eu am editia 9.1 si din cate am inteles, cracku pe care l-am pus e pana pe la 8 si ceva.

din pacate atata am reusit pana acuma.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Se pare ca eu am o versiune veche ...


  • ion_aniel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am incercat sa instalez mai multe versiuni printre care si Vivid.WorkShop.ATI.v9.2.Q4.11.2009.Final.Incl.Working.Fix.and.Instructions-TestPoint
nu merge am schimbat si anul la pc imi apare ba ca nu mai am lcenta de loc ba ca am -1 zi si database este blocata se vede tot gri dar nu pot sa intru in nimic
  • iuli78

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2010 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Eu consider acest program mai reusit decat Autodata , am probat Vivid.WorkshopData.ATI.v10.2 si merge fara probleme .
Mai reusit este WorkShop Data 2018 , dar acesta ruleaza doar dupa instalrea VirtualBox-6.0.4-128413-Win ,doar pe 64 biti , pe 32 nu merge instalat programul Virtualbox , odata intrat in program , acesta emuleaza un Windows XP dupa care apar pe ecran 2 shortcut-uri de unde se intra efectiv in Workshopdata , din pacate este ceva bataie de cap ,daca se vrea mutate diferite fisiere descarcate din Virtualbox in WIndows 10 , eu nu am reusit ,dar probabiil sunt variante .
Skip ads

  • iuli78

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2010 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2021

  • Mesaj Privat
O rectificare , este Virtualbox și pentru 32 biti ,l-am instalat pe un Windows 7 și ruleazã fara probleme Workshop data 2018 , doar cã trebuie adãugatã ceva mai multa memorie, in caz de cere asta programul Oracle VM Virtualbox ,din setting /sistem/base memory , am ales 1300 MB sa meargã fara probleme , mai este de cãutat cum recunoaște imprimanta .
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Programul in sine (original), merge pe diferite SO, problema este cu cele mai "neoficiale", aici apar cerinte ciudãțele pentru instalare (in functie de cine si cum a gandit "smecherirea").
In setarile masinii virtuale, in sectiunea "Shared folders", adaugi calea catre un folder pe care in vrei comun intre host (Windows10) si masina virtuala, bifezi "auto mount" si "make permanent" si ar cam trebui sa fie rezolvata treaba.
Imprimanta, la fel, din setarile pentru USB, o faci vizibila pentru masina virtuala (o sa fie invizibila pentru host), cand termini treaba, din setarile pentru USB, o debifezi pentru masina virtuala si o sa revina vizibila in host. La fel se poate face si cu un stick de memorie.
  • iuli78

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2010 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Multumesc ! Am probat varianta ta si vad ca merge sa mut diferite fisiere salvate din Workshopdata in XP virtual ,iar de aici sa le copiez in WIndows 10 . Cu imprimanta incerc acasa ,este ok ca pot trage pe foaie ce mai intereseaza .
Din pacate genul asta de programe sunt destul de scumpe ,si nu se merita cumparate doar pentru hobby, daca costau cat un joc ,cel mult 300 lei si se folosea tot timpul ,fara limita ,probabil era mai cautate de utilizatori obisnuiti .
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Da, perfect de acord, doar ca ele fiind programe pentru profesionisti, un service auto care si stie sa le foloseasca, poate chiar si din 2 - 3 lucrari sa scoata banii platiti pe abonament. Cam acesta ar fi rationamentul.
Munca pentru a completa bazele de date mereu, este si ea foarte dificila si de aici preturile.

A nu se intelege ca eu as fi sfant.
Skip ads

  • iuli78

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2010 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Sunt constient ca genul asta de programe se adreseaza celor care scot bani cu ajutorul lor ,service auto /statii ITP , era bine daca scoteau si variante mai ieftine pentru utilizatorul obisnuit , exemplu meu , vreau acces doar la Opel sau modelul Corsa D , ce rost are sa platesc tot programul, daca nu folosesc si celalate marci , fiecare firma cu politica ei .
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR