Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

din cite stiu sint lipituri care cedeaza in ECU .

La Bucuresti este o persoana care repara foarte bine ECU, daca vrei iti scriu in privat numele si numarul de de telefon, in cazul in care te hotarasti sa-l suni, poate va intelegeti.
  • deleted-94424

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Am rezolvat cu 250 lei la un baiat din Bragadiru. Toti cei din București erau fie foarte ocupați, fie foarte scumpi. Si asa e, baiatul care l-a facut mi-a confirmat ca era un fir dezlipit in ECU (vesnica problemã de la caldura generata de motor) si altele pe cale sa cedeze. Le-a fãcut si pe alea si pana acum merge fff bine (aprox 50km). Mâine fac un drum pana la Craiova si apoi unul si mai lung (Rm-Valcea Sibiu Zãrnești Câmpulung Pitești eventual iar Craiova si inapoi in București). Daca rezistã si la ãsta eu zic cã lipitura e buna.

In orice caz confirm:
Problema Servodirecție Z16XEP, daca merge la rece si nu mai merge la cald, e din ECU (bineînțeles dupa ce se verifica alternatorul, bateria, siguranțele (cea de 80A si 10A) etc dar înainte de a se lua o altã pompã!). Acum am 2 pompe servodirecție functionale: una in portbagaj cu nici 82,000km si una pe mașina.

Probabil o sa o dau cu tot cu mașinã, cu discuri si plãcuțe noi, in cutie si ele, asta fiind ultima reparație fãcutã la mașinã, apoi... va pãrãsesc! Dupa 3 opeluri e timpul sa incerc un Superb sau un Avensis. Deci daca stie cineva pe altcineva interesat de un Astra Classic 2008 cu 82k km reali, benz+GPL (inca în garanție), climatronic, tempomat, CB, etc... O dau cu 10,000 lei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR