Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • iuli78

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2010 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Am vazut ca sau luat in discutie diferite diagnoze si programe ,dar mai putin VXDiag pentru GM/Opel , acesta ar trebui sa fie un concurent mai ieftin decat MDI , dar cu aceleasi programe instalate : GDS2 si Tech 2 Win .

Din pacate, internetul este destul de sarac in informatii legate de aceasta diagnoza si Opel , am vazut ca se pune accentul pe masinile americane , pe diferite siteuri care vand VXDiag VCX NANO pentru GM/OPEL , acolo specifica despre Tech2 Win ca nu merge la Opel , iar GDS 2 nu stie de toate modele de Opel ( exemplu Corsa D) .
Teoretic diagnoza nu este buna pentru Corsa D .

A folosit cineva aceasta diagnoza pe Opel ? Sa reusit cineva sa se conecteze la masina cu GDS 2 si Tech 2 win ?
  • iuli78

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2010 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2021

  • Mesaj Privat
Din ce am citit , prezint medele suportate de programul GDS 2 si Tech 2 Win , la acesta din urma nu am citit nicaieri ceva clar ca se poate conecta la modelele din lista .

GDS 2 ar trebui sa suporte urmatoarele modele :

Adam
Agila-B
Ampera
Antara
Ampera-e
Astra-J
Astra-K
Cascada
Combo-D
Corsa-E
Crossland X
Grandland X
Insignia
Insignia-B
Karl /Viva
Meriva-B
Mokka
Movano-B
Vivaro-B
Zafira-B
Zafira-C


Tech 2 win ,urmatoarele modele :


Agila-B
Astra-J
Corsa D
Insignia
Meriva-B
Movano-B
Vivaro-B
Zafira-B
Zafira-C

Vorbisem cu cineva dupa OLX ,care vindea un VXdiag si a zis ca stie persoane care folsesc aceasta diagnoza cu Tech2 win pe Opel , dar nu stiu cat este de adevarat.
Citisem pe undeva ca ar merge pe Opel daca ar avea un fisier bin , nu am vazut sa aibe un slot pentru card ,cum are MDI .
Am inteles ca daca se doreste programare , trebuie facut cont online pe site-ul acdelcotds.com , si acolo se plateste fiecare optiune dorita .
Diagnoza ar avea mai toate optiunile de resetare si reinvatare , ceea ce Op-comurile simple nu au asa ceva.

Poate se gasesc persoane care au avut de aface cu aceasta diagnoza si pot spune o parere despre ea .
  • criste

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salut,

Am eu acesta diagnoza "VXDIAG VCX NANO GM" pe care am incercat sa o folosesc pe un "Astra j 2011 cdti" dar fara succes.
Am reusit sa o conectez cu masina, vede modulele , dar cand incerc sa vad anumite valori se deconecteaza dupa 4-5 secunde.
Pana acum nu i-am dat de cap.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR