Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • cofetaru

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Nu am scoso la capat, nu au vrut sa mi dea cheile la masina pana nu am semnat un deviz ca refuz reparatia lor si sa platesc 100 lei ca mi au urcat o pe rampa pt verificare.

Daca faceam alte prostii sa ma i au la bataie sau sa plec cu masina cu cealalta cheie ajungeam la alte probleme ma grave.

Eu am sesizat opc, itm si urmeara rar, inca nu am ajuns.

Si mi a spus ca daca nu mi comvine sa continui cu plangerea, pt ca si ei le da raspunsurile si ca ei sunt in regula cu toate si ca nu am ce sa fac.

Nu e problema, o inspectia rar si anaf, sa vedem daca este totul in regula.
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Te agiți degeaba.
Probabil cã nu ai mai avut contact cu instituțiile statului.
Tu crezi cã patronul acelui service e nimeni pe strada si nu are conexiuni?
Rezolva problema de la mașina.....
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Sa stai cu mainile in san e cea mai paguboasa atitudine! De acest lucru profita toti: merg la intimidare, ”nu ai ce sa imi faci, eu ii platesc pe toti! uite la mine la service vine si miliatianu si ala de la anaf etc.” te determina sa iti accepeti situatia, sa te resemnezi, sa nu faci alte plangeri. Orice plangere se inregistreaza si cu atat mai mult cu cat sunt mai multe. Dar, daca indemnam oamenii sa nu i-a atitutdine unde vom ajunge? Daca oamenii din ONG-uri, voluntari, etc. nu ar mai lua atitudine fata de ce se intampla in jurul nostru ce s-ar intampla?!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Corect! Non combat-ul este premisa învinsului. Dacã, personal, nu-ți aperi drepturile, o sã fie mai greu sã vinã alții sã ți le apere...noi, românii, avem o mentalitate tare pãguboasã pe linia asta: ”nu reclam, cã oricum toți sunt corupți și nu se rezolvã nimic”.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@bibu16v: de la Miorita ni se trage..ar trebui sa fie scoasa din programa scolara Very Happy Very Happy Very Happy
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cumva, da...Smile Smile
  • banned-143386

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
ASorinTrifa a scris:CAPITOLUL V
Termene
Art. 16

Rãspunderea vânzãtorului, conform prevederilor art. 9-14, este angajatã dacã lipsa de conformitate apare într-un termen de 2 ani, calculat de la livrarea produsului.
Art. 162

Pentru produsele a cãror duratã medie de utilizare este mai micã de 2 ani, termenul prevãzut la art. 16 se reduce la aceastã duratã.

Utilizare mai mica de 2 ani, nu se aplica aici.
https://legeaz.net/legea-449...ra/art-16-termene
PS: inainte sa va plangeti nu strica niciodata putina cunoastere a legii, fara sa cunoasteti macar drepturile elementare conform legilor vom ramane in continuare oi. Da stiu, va mananca timp, lasati fb 10 minute pe luna si puneti-va la studiat.


Tu confunzi garantia produselor cu garantia la manopera!
Cunosti bine legea............

Spre exemplu:
https://automogul.ro/garantie/

Mai baga o fisa. 3 luni au scos-o ei din burta fara nici un articol de lege. Iti arat devizele de manopera cu garantie de 12 luni pe persoana juridica cu piese aduse de mine de la magazin? Garantia se aplica si la manopera nu doar la piese pe aceeasi perioada!
Dar da, ramaneti oi cu garantii scoase din burta cu 3 luni. Atata timp cat tot poporul se trage pe cur si nu este in stare sa isi ceara drepturile ne meritam soarta.
cofetaru a scris:Nu am scoso la capat, nu au vrut sa mi dea cheile la masina pana nu am semnat un deviz ca refuz reparatia lor si sa platesc 100 lei ca mi au urcat o pe rampa pt verificare.

Daca faceam alte prostii sa ma i au la bataie sau sa plec cu masina cu cealalta cheie ajungeam la alte probleme ma grave.

Eu am sesizat opc, itm si urmeara rar, inca nu am ajuns.

Si mi a spus ca daca nu mi comvine sa continui cu plangerea, pt ca si ei le da raspunsurile si ca ei sunt in regula cu toate si ca nu am ce sa fac.

Nu e problema, o inspectia rar si anaf, sa vedem daca este totul in regula.

Pacat ca ai platit. Plata se poate face in 30 de zile nu obligatoriu pe loc. Momentan este caz penal, sechestrare de bunuri dar na, ce rost mai are acum? "succesuri"


Ultima modificare facuta de banned-143386 la Mar 28 Sep, 2021 1:03 am, modificat de 2 ori in total
  • banned-143386

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
----
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR