Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • LTamas79

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salutare.Am inceput sa intampin o problema la masinaAm un Opel Astra din 2007 motor de 1.9 cdti cu 200 de hp,deoarece iam anulat dpf ca numai belele am avut din cauza lui....Am un adaptor cu stik pe care am muzica si care il conectez la bricheta pe o anumita frecventa,numai ca de cateva zile indiferent de ce frcventa ii setez pe adaptor calculatorul de bord trece peste frecventa.Am incercat si pe manual sa egalizez frecventele dar nu merge.Pe cautare automata la fel ,gaseste frecventa auxiliarului dar sare mai departe. Am incercat adaptorul la alte masini cu tot cu stik si merge,insa la mine ciuciu.Oare unde ar fi problema.Va multumesc


MODEL: astra h
MOTOR: 1.9 cdti ,150 hp

LOCATIE: deva
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Adicã vrei sã zici cã setezi (manual sã zicem) o frecvențã de recepție pe HU(radio) și nu poți seta aceeași frecvențã pe adaptor(tot manual)?! Sau le setezi și totuși nu ai recepție?!
Sau adaptorul e cu frecvențã de emisie unicã, ceea ce nu cred cã e posibil...
  • LTamas79

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
bunã ziua, mai exact... am modulator cu stik, ii setez o frecventa ii dau cãutare la mașinã sa caute frecventa modulatorului, o gãsește, sa câteva secunde dupã care trece la urmãtoarea frecventa gãsitã. Am încercat sa setez pe manual frecventa de la mașinã cu cea a modulatorului dar la fel se întâmplã. Am pus mai multe frecvențe dar degeaba! Mam gandit sa ii dau un tester sa vedem dacã se descoperã ceva! Dar totuși am zis sa întreb aici poate sa mai întâlnit cineva cu o situație de genul! Mulțumesc!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Tu înțelegi ce zic eu pe-aici?! Sau îți place sã bați apa-n piuã...
Fixeazã, manual, o frecvențã liberã pe unitatea radio. Fixeazã aceeași frecvențã pe adaptor/modulator. Ce se-ntâmplã? Dacã te poți concentra nițel...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR