Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • ciolofan

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua , va rog sa ma ajutati cu sfaturi pentru reconditionarea amortizoarelor flexride de pe insignia, a reconditionat cineva tipul acesta de amortizor pe meleagurile patriei noastre si a fost multumit de rezultat?
Am gasit tot pe net o firma din Bucuresti care spun ca reconditioneaza si cer 450 lei de bucata cu garantie 12 luni .
Va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra .
Multumesc anticipat !


MODEL: Insignia 2009
MOTOR: a20dth
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Vezi aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=149809.
  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Gasesti SH pe dezmembrari bune si nu ai probleme. Eu la fosta Insignia aveam unul scurs pe fata si am luat de pe dezmembrari original flexiride si am facut vreo 100 de mii de km si era super ok si cand am vandut masina. E si acum pe masina la noul proprietar fara probleme.
  • Mylux

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Pentru cine este interesat…,am eu un amortizor flexride partea stanga fata,in stare perfecta de functionare …
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am și eu de vinzare un amortizor flexride dreapta fata sh perfect functional folosit de mine 2000 km. L-am inlocuit temporar pe al meu dar am constatat ca problema era flansa cu rulment din capul lui si nu amortizorul.
  • AlexConstanta

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2019

  • Mesaj Privat
ibanias , te frumos poti sa mi dai mesaj cu codul flansei cu rulment? si ce problema ai avut de credeai ca e amortizorul ? am aceiasi masina ca tine
  • ciolofan

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua, revin dupa mult timp sa va spun care a fost varianta finala . Am trimis amortizoarele la reconditionat in Polonia . Toata procedura a durat cam 1 saptamana . Sunt foarte multumit de rezultat , luna viitoare fac un an de cand le folosesc ... amortizoarele sunt ca noi ... partea de flexride functioneaza impecabil . Toata operatiunea cu tot cu transport a costat 1880 lei cu tot cu transport pentru ambele amortizoare fata . Nu am gasit pe nimeni in Romania care sa prezinte prea multa incredere in a efectua aceasta operatiune . Sper sa va fie de ajutor aceste informatii .
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bine de știut...ptr cei interesați.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ciolofan a scris:Buna ziua, revin dupa mult timp sa va spun care a fost varianta finala . Am trimis amortizoarele la reconditionat in Polonia . Toata procedura a durat cam 1 saptamana . Sunt foarte multumit de rezultat , luna viitoare fac un an de cand le folosesc ... amortizoarele sunt ca noi ... partea de flexride functioneaza impecabil . Toata operatiunea cu tot cu transport a costat 1880 lei cu tot cu transport pentru ambele amortizoare fata . Nu am gasit pe nimeni in Romania care sa prezinte prea multa incredere in a efectua aceasta operatiune . Sper sa va fie de ajutor aceste informatii .


trimite si mie in privat un link cu locul in care ai reparat si cum ai procedat daca este necesar si la mine sa stiu de unde sa o apuc... am si eu acest tip de amortizoare si am impresia ca nu mai sunt chiar cum ar trebui... Cand le apesi nemontate revin la pozitia initiala sau raman unde le apesi?
  • ciolofan

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Ti-am trimis mesaj cu detaliile , inainte de reconditionare erau atat de scurse incat cobora axul amortizorului singur.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR