Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ADey408

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Buna ziua , am și eu o problema de ceva vreme, cãreia nu i.am dat importanta de 2 ani , mi se tot aprinde martorul ulei cu galben.. pânã acum 2 luni verificam uleiul și nivelul era cum trebuie, acum 2 luni a început sã.mi apãrã cu roșu martorul de ulei și atunci am vãzut cã la joja nivelul nu mai e cum trebuie . Recent am schimbat electromotorul și am vãzut cã , scutul e plin de ulei și de aceea cred cã îl pierde nu l mãnâncã pt cã nu da nici fum. Acum problema e cã uleiul nu pica jos , e doar pe scut și am completat 1 litru la 500km ceea ce e mult... Mã gândeam cã dacã îl pierdea , totuși pica și jos ulei nu doar pe scut ... Acum îmi fac programare la service și as vrea sa știu dacã a mai pãțit cineva așa ceva sã știu la ce sã mã aștept și dacã este o problema cunoscuta la motorul de 1.9 de 88kw.


MODEL: Astra h
MOTOR: 1.9

LOCATIE: București
Skip ads

  • ADey408

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Careva o idee ?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Posibil sa piarda pe la turbina.
Mergi la service si te lamuresti.
  • ADey408

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Am înțeles...adicã îl mãnâncã turbina sau îl pierde ? Sã mã aștept sã o ia pe ulei ?.. totuși ce e cu uleiul pe scut...
Precizez cã am avut un accident și încã nu am reparat mașinã și am observat ulei pe intercooler... Mã gândesc cã nu are ce cãuta ulei in intercooler , intercoolerul a fost și el lovit în accident și vãd cã e murdar de ulei ..
Skip ads

  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
poti lua 1-2 spray-uri de frana si cureti tot uleiul de pe motor si anexe, mergi cu masina cateva zile ca sa vezi pe unde pierde, dupa care schimbi ce e nevoie.
sau, o duci la un service pentru curatare (cu dat scutul jos), urmaresti cateva zile si repari ce e nevoie
  • ADey408

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Vad cã ãștia de la service încã nu m.au programat ... Sincer nu știu ce sã îi fac la mașinã nici nu am timp sã mã ocup de ea , fac zilnic naveta cu ea pânã la Craiova și înapoi în total 500 km pe zi. Intr.o sãptãmânã i.am bãgat 1 litru deja de ulei , și chiar nu știu pe unde îl pierde sau îl mãnâncã... Nici service.urile nu mai merg in tara asta ..
  • tudor_and

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salutare
Ma poate ajuta cineva cu un feedback?De unde curge acest ulei din partea dreapta sub filtru de ulei?De la semiringul de la palier?cod motor z14xep.
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR