Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer
  • Michnea

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira Tourer 2017 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu ca si longevitate, ci ca lumina. Foarte slaba lumina cand ploua si in amurg, la imbinarea zilei cu noaptea. Eu am pus Philips.
Skip ads

  • CristiBM

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Valianse a scris:Salutare grup ! A mai testat cineva becuri cu led pt pozitie w21/5w si faza scurta/lunga tip hir2 ? Luminozitate de la cele originale de la philips lasa de dorit rau si am testat altele cu halogen acum 1 an si 3 luni si unul din ele s a ars recent. Cele de la philips cu halogen cu nuanta galbuie au tinut 5 ani. Vreun sfat ? Multumesc


Salut
da sunt aduse din China model T20 7443 21W/5W am atasat un link. se vad super alb si cu intensitate ca cel de pe modelele cu led.
In ultima poza am pus cum se vede.

  • Valianse

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Am inteles. Ok, ms de raspuns. Eu am pus de vreo saptamana unele pe led si arata si lumineaza ff bine. Am primit 3 luni garantie pt ele si le am gasit pe emag si pe olx, vanzatorul fiind acelasi si in apropiere de mine, in zona Voluntari, langa Bucuresti. Am schimbat si becurile de la placuta de inmatriculare de pe spate si totul este foarte luminos acum. Problema e ca cica nu sunt legale dar la itp nu ai probleme pt ca nu iese nimic in afara, canbusul este in soclu si au si mecanism de racire. In schimb pt cele de pozitie nu mi ofera garantie nici macar o zi pt ca alea functioneaza mereu si nu au mecanism de racire si se ard cu siguranta. Acum tre sa caut un model de bec w21/5w in nuanta celor cu led din far. Tipul avea led si pt semnal si la acela oferea garantie 3 luni pt ca se foloseste mult mai rar semnalul. O sa pun pozele aici, poate ajuta pe cineva si va pot oferi contactul baiatului. Pe mine m a costat 200 de lei setul de pe fata, avea si la 150-170 si 250, in functie de intensitatea dorita. Sfatul meu e sa mergeti seara sa probati, eu am avut si becul vechi pe farul din dreapta si cum l a montat pe cel cu led pe stanga, am zis ca ma orbeste Smile nu dau nici eroare. Setul pt cele de la nr de pe spate a fost 50 de lei.
  • Valianse

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2018

  • Mesaj Privat
CristiBM a scris:
Valianse a scris:Salutare grup ! A mai testat cineva becuri cu led pt pozitie w21/5w si faza scurta/lunga tip hir2 ? Luminozitate de la cele originale de la philips lasa de dorit rau si am testat altele cu halogen acum 1 an si 3 luni si unul din ele s a ars recent. Cele de la philips cu halogen cu nuanta galbuie au tinut 5 ani. Vreun sfat ? Multumesc


Salut
da sunt aduse din China model T20 7443 21W/5W am atasat un link. se vad super alb si cu intensitate ca cel de pe modelele cu led.
In ultima poza am pus cum se vede.


Multumesc frumos de raspuns! Aici in Ro ai cautat si nu ai gasit ? Cat a durat transportul pt becuri ? Ms anticipat
Skip ads

  • CristiBM

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Am gãsit în târgul de mașini/vechituri din Baia Mare 60lei bucata. Scump. Pe net avea cineva ceva asemãnãtor tot același preț și fara garantie.
In 2 sãptãmâni au ajuns, cu 68 lei 3 perechi, am luat de rezerva.
  • Valianse

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Imi poti spune de unde le ai luat mai exact? Un link, nr de tel ceva ? Te referi la cele pt pozitie, da ? Multumesc anticipat
  • Nserban14

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2023

  • Mesaj Privat
MY-RON a scris:Cum se scoate becul de poziție, la mine s-a ars și nu știu cum sa îl dau jos sa îl schimb.

Salutare,
Ai mai aflat cum se schimba?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR