Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • iondaniel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Pitesti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Vreau sa cumpãr urmãtoarele componente pentru a schimba distribuția sa îmi spune-ți dacã sunt ok si ce ar trebui sa mai cumpãr.
Multumes.
Curea distributie
Rolã intinzatoare

Rolã ghidare

Pompa apa



MODEL: Astra 2004
MOTOR: Diesel 1.7 CDTI
Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Pareri personaleȘ
Cu un KIT (nu pe bucati) de distributie (Conti sau INA) si aceeasi pompa (HEPU), pe un alt site de piese online, iesi in 450 lei.
Numele nu il dau, nu vreau eu sa fac reclama.
Daca sunt ok (ca marca) iti spune mecanicul (dupa parerea mea, chiar sunt ok toate aceste firme), daca potrivesc pe motorul tau, aia ... cu seria VIN / codul exact de motor(chiar si cei de pe aceste site-uri iti vor spune).
In plus, cel putin antigel si apa (daca tot il dai jos, merita schimbat), poate ceva si pe la accesorii, macar o curea, dar asta tot mecanicul ar trebui sa stie.
  • iondaniel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Pitesti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Am înțeles ,multumes
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
sebage,,, cu un mic amendament,,, privitor la pompa apa hepu,,, nu e ceea ce a fost odata,,, am patit-o eu,,, fiind necesar sch
supape evacuare din cauza ei,,,am inlocuit firma cu alta mai buna,rouville parca ...

iondaniel: este un chit f bun ,,sachs nemtesc,,,mai scump dar merita! intreaba mecanicul de el si i-ti va spune!
succes!
Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Eu NU am recomandat nimic, nici ca firma, nici ca si cod de produs! I-am recomandat doar sa cumpere KIT distributie (de la ce firma doreste) si nu piesele componente, iar in combinatie cu aceeasi pompa (pe care si-a ales-o el), va iesi cu 200 lei mai ieftin.
Cu privire la marca, fiecare mecanic are fixurile sale, legate de "experiente anterioare". De asta i-am spus sa intrebe mecanicul care le va monta.
Fara a fi considerata reclama sau antireclama: Hepu nu mai este ce a fost, dar nici "Sachs nemtesc" facut in Turcia nu mai este ce a fost candva. Asa cum Monroe nu mai este ceea ce a fost, sau cum SKF nu mai este ceea ce a fost si as putea sa continui asa pana mi se termina literele de pe tastatura, dar, cu toate acestea, trebuie sa montam ceva (pentru ca fara, nu merge)
Acestea fiind spuse, eu NU o sa recomand niciodata o anume firma, tocmai pentru ca la absolut toate este posibil sa apara probleme si tot din aceste motive, tare ma minunez cand aud/citesc cu cata siguranta sunt recomandate unele sau altele si cu cata siguranta sunt date sfaturi, fara a tine seama ca, acelasi simptom poate avea nenumarate cauze total diferite.
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
sebage:-cu privire la postarea ta! DA ESTE ADEVARAT ce ai scris,,,tot felul de firme copiate,,, sau ma rog piese de slaba calitate.......nici nu mai stii ce sa alegi,,, ca pana la urma tot ce cumperi dupa nu mult timp da chix,,,,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR