Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • Catalin190492

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2021

  • Mesaj Privat
Buna seara.. Am si eu o problema la un opel astra f combi imi pierde lichid de frana la roata stanga spate am inlocuit saboti de frana si pistonas receptor toate buna cateva zile dupa am observat ca imi curge lam inlocuit cu altul nou marca brembo si am observat ca iar curge aveti idee cauza de tot curge?
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cel mai probabil ai uzurã în tambur peste cota admisã...verificã, mãcar ochiometric, cât este ”umãrul” pe partea de lucru a tamburului cãtre marginea lui exterioarã. Dacã este diferențã foarte vizibilã, trebuie schimbați tamburii...nu ai spus dacã ai pus saboți noi, dar bãnuiesc cã nu, atunci combinația saboți uzați+tamburi (foarte) uzați îți dã problema asta.
  • Catalin190492

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2021

  • Mesaj Privat
Bibu16v... Pana sa inceapa sa curga lichid am facut revizia la sistemul de franare pe spate am inlocuit cablul de la frana de mana si saboti dupa aia a inceput sa curga aceel pistonas lam inlocuit si am vazut k iar pierde
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Eu am înțeles dela început ce și cum ai fãcut. Dacã totul este montat ca la carte, cu piese noi, nu rãmâne ce ți-am zis eu mai sus...
Skip ads

  • Catalin190492

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2021

  • Mesaj Privat
Ok am sa inlocuiesc si tamburi... Voi reveni cu rezultatul
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pãi, odatã ce nu ești în stare sã rãspunzi la întrebãri simple, cam asta-i situația...mã repet, ceea ce-mi displace profund, ce uzurã ai constatat la tamburi?! Așa, empiric, cu cuvintele tale, nu pretind șublere, micrometre, navete spațiale, etc...poate produci și o pozã, ceva, zic, deși nu sunt mare fan, uneori, unele bine fãcute ne mai dumiresc...dar am îndoieli cã e posibil...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR