Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Cseke Attila

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Targu-Mures
  • Masina: Vectra 2005 1,9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2021

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma ajutati ca inebunesc. Strange frana dreapta fata, cateodata lasa dupa aceea iarasi simt ca strange. Am shimbat etrierul am pus nou. Dupa ce am plecat de la mecanic iarasi aceeasi problema cand e ok si se simte pe masina ca fuge dupa care iarasi strange si tot asa. Am schimbat si furtunul de frana totul e nou discuri placute in stare buna dar problema nu dispare. Am inlocuit efectiv si lichidul de frana. Daca poate cineva sa mi deiie un sfat sau ce ar mai putea sa genereze aceasta problema ca am cheltuit o gramada de bani dar fara rost. Multumesc!


MODEL: Vectra 2005
MOTOR: 1,9 cdti
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ți-am rãspuns și pe topicul celãlalt, dar acolo aveai mai puține detalii despre problemã...deci și rãspunsul meu e pe mãsurã....
Verificã și conducta aferentã etrierului...poate e afectatã de ruginã...vreo gâtuire, cât de micã...
sau
Verificã dacã nu cumva se blocheazã și etrierul spate în diagonalã...poate n-ai observat... asta te-ar duce cu suspiciunea spre pompa centralã...
sau
Cazul cel mai rãu, dar nu știu cum sã verifici(dacã nu ai erori), unitatea ABS...
LE
Arcul de reținere al etrierului existã, e montat corect în poziție?
  • Cseke Attila

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Targu-Mures
  • Masina: Vectra 2005 1,9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2021

  • Mesaj Privat
Mersi pemtru sfaturi dar totul am pus nou etrier furtun toate curatate etc etc. Roata din spate in diagonala nu blocheaza si abs ul functioneaza.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dar conducta aferentã, ai verificat-o minuțios? Pare singura ce nu a beneficiat de atenție...și nu ai fi primul care descoperã o surprizã...o gâtuire, poate.
Skip ads

  • Cseke Attila

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Targu-Mures
  • Masina: Vectra 2005 1,9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2021

  • Mesaj Privat
Nu am verificat conducta ca fiindca cateodata revine singur merge cativa kilometri bine si credeam ca daca e conducta nare cum sa revina, dar o sa verific si conducta.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu gândi în felul ãsta...au mai pãțit-o și alții...verificã minuțios conducta și pe urmã dormi liniștit...în privința conductei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR