Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • GDannyAlexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Salut am o problema la un opel astra g 1.4 16v din 98-99 problema este cu caldura
Incep prin a preciza caloriferul este nou si se incalzeste fierbinte mai greut uneori(posibil pentru ca am mers cu apa fara antigel pe timp rece), ceea ce nu inteleg este urmatoarea chestie cand comut locul unde vreau sa bage picioare fata etc nu se comuta de tot, baga predominant pe fata iar butonul se simte ca si cum ar fi blocat…imi poate spune cineva de ce se incalzeste mai greut decat ar trebui avand in vedere ca apa sta la temperatura de lucru? Si daca cumva comutatorul are vreo legatura? Precizez ca pe undeva pe langa cutia caloriferului vine un vant de aer rece as aprecia mult hn raspuns nu i dau de cap de foarte multa vreme


MODEL: Opel astra g
MOTOR: 1.4 14?
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Instalatia de aer are niste clapete care inchid si deschid anumite canale (conducte) de aer in functie de cei ai tu nevoie (cald sau rece). Mecanismul de actionare al acelor clapete este cu siguranta defect si acuma primesti aer direct de afara in loc sa il primesti dupa ce trece prin caloriferul de caldura. cine a schimbat caloriferul trebuia sa verifice si functionarea clapetelor de aer.
  • a.coronovschi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Moldova
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Bunã ziua
Trebuie sã verificați mecanismul schimbãtorului de poziții. Poate s-o fi dereglat ceva
Cu respect
  • GDannyAlexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca trebuie data jos consola centrala? Este ciudat inainte nu facea asa, posibil in momentul in care am schimbat consola am atins ceva, o sa revin cu un update, multumesc
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
vezi ca umbland la consola ai deranjat teaca cablului,,,asigura-te ca intra la fix in locasul de plastic/corpul princip de la butoane,,,,cauta pe net dupa pozitia cablului aranjat in locas,,,,adica cam in zona cum sunt la franele de la bicicleta,,, cam asa
pozele de pe net fac cat cel putin1000 de cuvinte!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR