Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • JGotte

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Buna seara.va rog sa ma ajutati cu o problema.Am o insignia sports tourer din 2014 brek si nu se mai deschide portbagajul.am inteles ca ar fi o problema la butonul de deschidere.am incercat sa dau jos interiorul portbagajului pt a ajunge la buton dar nu stiu cum ies ornamentale cromate.am demontat tot si desfãcut piulitele toate dar nu vrea sa iasa ornamentale.am împins si de clemele de plastic si tot nu vrea sa iasa.a mai avut cineva problema cu portbagajul?cu butonul?multumesc.portbagajul e semi-auto.MULTUMESC.CU STIMA.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã nu ești un caz singular...parc-am mai vãzut postãri similare...folosește funcția cãutare(dreapta sus, în paginã:"cautã orice"), sigur afli ceva...
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
La modelul 2011, sunt parca 9 suruburi, sub capitonajul portbagajului. La unul a trebuit desfacut di suruburi stergatorul pentru ca nu se ajungea la unul din suruburi. Dupa asta, ornamentul mai are trei clipsuri. Cel mai simplu e ca sa impingi clipsurile tot din interiir. Cel putin doua sunt vizibile
  • JGotte

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut.ms de informație.am incercat sa împing clipurile dar e greu.deci trebuie dat jos si motorasul de la stergator.?nu gãsesc nici un tutorial pe youtube cu insignia sports tourer cum se desface si se schimba.ms mult
  • EXhelaj

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2022

  • Mesaj Privat
salut
am si eu o intrebare, si la mine la opel se face la fel
o date se deschide si este normal si dupa nu se mai deschide,esiste posibilitatea se fie dela electromotor,i este treaba de buton,cand apas butonul,lumineasa de 4 ori,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR