Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 379
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Cand arata 5.5 nu il mai opri, se regenereaza dpf-ul.
  • DStancu554

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Nu inteleg .
Adica se curata si isi revine ?
Dar scoate mult fum.
  • ANan959

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Eu cu opelul zafira 1,7 cdti 2010 125 cp scot undeva la 5,0 pe CB extraurban asta in mod normal ( viteze pana la 110 km/h) . Din ce am observat variaza f mult pot scoate si undeva la 4 -4,5/100km asta daca merg in spate la tir Smile) constant. In oras in schimb masina fiind grea scot la 7 l/100km daca nu e f aglomerat si uneori ajunge chiar la 11 l/100km daca sunt multe acelerari necesare ( cand am scos 11 nici egrul nu era curatat deci poate si din cauza ca era semiblocat mia crescut consumul). Oricum e masina buna daca mergi mult in afara orasului in special ( eu fac 400-500 km dintr-o bucata la 2 saptamani in afara orasului si prin oras zilnic doar pana la munca si inapoi la 3-4 km de casa). Ce am observat e ca daca o iei pentru oras e f stricacioasa ( blocare egr,acum probleme cu relantiul) deci e buna doar pentru mers la drum lung sau autostrada.
  • BMarian151

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Salut eu am o zafira a 2.2 benzina si areun consum de 8,7 litri la suta de kilometri. Am mers pe gaz ,
  • foc77

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Am și eu același motor un drum de România -Germania undeva la 1200 km mers de autostradã undeva la 5.5 -6/100km cu bagaje și doi oameni și cu remorca tot același traseu undeva la 7-7,5/100 km depinde de cum merg ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR