Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • men13

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Bunã seara, deschid aceasta discutie cu gândul ca poate voi afla ceva despre problema întâmpinatã. Pe scurt motorul galopa la relantiu si am observat ca mi se creaza vid în rezervor. Am fost la service unde mi sa verificat senzorul de presiune pe admisie si supapa din capacul motorului. Sa constatat ca trebuie schimbat capacul fiindcã avea membrana fisurata de la acea supapa care face reglarea presiunii. Sa schimbat si busonul de la rezervor. Dar problema persista, dacã se slãbeste busonul de la rezervor nu se mai creaza vid si merge ok, dar tot mai trepideaza la relantiu. Acum au zis ca sar putea sa fie canistra de carbon defecta. Urmeazã sa o schimbe dar nu sunt convins ca se va rezolva. Mentionez ca atunci când o turezi se aude un zgomot ca si cum ar fi toba sparta. A mai întâmpinat cineva aceasta problema.?


MODEL: Astra 2010
MOTOR: 1,4 benzina 74Kw
  • men13

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Schimbat valva de purjare. Nu mai face vid in rezervor dar motorul la relantiu merge tot galopant, în special când se încãlzeste motorul. Care ar putea sa mai fie cauza.
  • men13

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am o eroare P0106, și atunci când galopeaza motorul, acul la turometru este stabil. Atunci cad o accelerezi are un zgomot ca și cum ar trage aer fals. Sau poate sa fie de la senzorul de presiune de pe galeria de admisie (Map)?
  • men13

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Rezolvat problema prin curãțarea clapetei de accelerație. Acum merge motorul ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR