Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • IDumitru527

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Sã am și o problemã poate mare sau poate mica vreau și eu un sfat dacã Sã mai întâmplat la cineva iam masina soției am un opel astra j 1.7 cdti 81kw2011 și mia bãgat benzina în loc de motorina din greșealã se aude urat motorul acum dacã as schimba rampa de la injectoare mar ajuta cu ceva


MODEL: Opel astra j
MOTOR: 110

LOCATIE: București
  • Sycron

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2013 A17DTF
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Cata benzina a fost bagata? Daca a fost putina se poate face full-ul cu motorina. Indicat e sa nu mai foloseasca masina si sa`i cureti rezervorul.
  • 40nik

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2009

  • Mesaj Privat
IDumitru527 a scris:Sã am și o problemã poate mare sau poate mica vreau și eu un sfat dacã Sã mai întâmplat la cineva iam masina soției am un opel astra j 1.7 cdti 81kw2011 și mia bãgat benzina în loc de motorina din greșealã se aude urat motorul acum dacã as schimba rampa de la injectoare mar ajuta cu ceva


MODEL: Opel astra j
MOTOR: 110

LOCATIE: București


Si eu am patit-o, (am aceiasi motorizare) adica mi-am fãcut-o cu mâna mea, din neatentie am alimentat cu 15-16 l benzinã, mi-am dat seama atunci pe loc, am mers am achitat apoi am facut plinul cu motorinã. Eram in drum spre mare. Mi-am continuat deplasarea încet fara sa turez caci motorul se auzea de parca era tractor. Pe tot parcursul traseului ramas de efectuat 300km la dus si aproape 400km la intors am alimentat cu motorina la toate stațiile. Sunetul se diminueazã in timp cam dupa 1000 Km rulati. Daca ai posibilitatea recomandat ar fi sa inlocuesti toata cantitatea imediat daca nu si vrei sã riști, cum am facut eu, dai inainte cu tupeu, dar ușurel. Ai un pic de noroc caci e rece afara si nu se incinge prea tare motorul acum. Bafta multã!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR