Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Chevi

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Va salut! Chiar daca masina pe care am cumparat-o nu poarta brand-ul Opel, m-am gandit ca as putea cere ajutorul vostru deoarece este vorba despre un Chevrolet Cruze din 2010, practic tot un Opel.

O sa va spun pe scurt despre ce este vorba.

Cand deblochez masina se aprinde doar plafoniera din spate/mijloc dar in schimb plafoniera din fata nu se aprinde deoarece nu are nici un comutator pentru acest lucru, practic sunt doar 2 lampi de citit care se aprind cand apesi butonul. Un lucru foarte enervant pentru ca lumina din spate/mijloc lumineaza locurile din spate si capul soferului/pasagerului, in fata pe timp de noapte nici nu vezi sa bagi cheia in contact... O mare tampenie sincer.

Deci asta este plafoniera din fata doar cu becurile pentru citit, nu are nici un bec pe mijloc si nici un comutator pentru activarea luminilor cand deblochezi masina



Asta este plafoniera din spate/mijloc care are acel comutator si care se aprinde cand deblochez masina.



Iar acuma ideea mea ar fi urmatoarea pentru ca am vazut ca plafoniera de pe Astra J si Insignia este identica cu cea de pe Chevrolet doar ca au si lampile de citit si bec in mijloc dar si cumutatorul pentru activare + led pentru lumina ambientala. Pe mine tot ce ma intereseaza ar fi ca becul din mijloc sa se aprinda cand deblochez masina nu ma intereseaza led-ul de la lumina ambientala pentru ca ma gandesc ca ar trebui sa trag un fir in plus, deci ma intereseaza doar sa se aprinda becul cand deblochez masina.

Asta ar fi plafoniera la care m-am gandit, este de pe un Opel Insignia, mufele sunt identice.



Acum intrebarea, intrebatoare, oare este totul Plug&Play sau mai trebuie trase si alte fire, sigurante, etc..?

Va multumesc si astept un raspuns!
  • Chevi

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Nimeni, nimic?
  • banned-143386

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Cumpara plafoniera fata si testeaza. Nu e capat de lume 150 de lei
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR