Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • CAnaIrina

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Bunã seara! În aceastã searã am parcat mașina, am blocat-o și am verificat portierele din spate și am sezisat cã nu se blocheazã. Am încercat și manual sã le încui și tot nu a mers..Știți de la ce ar putea fi? Având în vedere cã ambele din spate nu se blocheazã, iar portierele din fațã și portbagajul erau blocate. Mulțumesc!


MODEL: Corsa 2007
MOTOR: Z12XEP
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Cum adica "ai incercat si manual"? Sa inteleg ca ai introdus cheia in locasul fiecarei usi din spate, impins putin, ai inchis usa si tot nu era blocata?
La aceasta "miscare", atentie sa nu fie usile blocate pentru copii, pentru ca atunci, dupa ce le incui asa (manual), nu o sa le mai poti descuia.

Ca o parere asa, "din avion" as spune ca ai fire rupte in burduf la usile din spate si de aceea nu se mai blocheaza (probabil nici nu se deblocheaza de asta spuneam sa ai grija la blocajul pentru copii).


Ultima modificare facuta de sebage la Sam 27 Feb, 2021 11:41 pm
  • CAnaIrina

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Da, am încercat sã o încui introducând cheia în Locașul de la portiera din fațã cã doar acolo am. Nu am umblat la blocarea portierelor pentru copii, zilele trecute când am verificat-o erau blocate cele din spate, astãzi din pãcate nu. Fiind duminicã mâine nu știam unde sã întreb, o sã încerc pe luni sã vãd ce e. Multumesc!🙏🏼
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Nu ma refeream la butucul pentru cheie, ca acela tot electric trimite comanda spre usile spate.
Eu vorbeam despte incuierea manuala, mecanica, a fiecarei usi. O sa las un link cu un video, dar este despre Astra H, ceva de acest gen trebuie sa cauti si la Corsa D.

http://www.youtube.com/watch?v=aomHKnsWWIg
  • DMozoru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Cum ai rezolvat problema cu ușile spate
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR