Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Paranoid

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Va salut!
Am si eu pe bord display-ul standard, cel care afiseaza ora, data si temperatura. Sunt curios daca se poate schimba cu varianta completa care indica consumul instant si range-ul fara sa ii mai fac alte artificii. Pana acum stiu ca daca fac asta, trebuie sa schimb si maneta de la actionarea stergatoarelor pentru ca in capul manetei are butoanele. Mai multe nu stiu si nu am gasit nicaieri o astfel de operatiune, cel putin nu la Vectra B. Daca merge, trebuie imperecheat display-ul si cu ceasurile de bord actuale?
Ma tot gandesc sa il schimb pentru ca display-ul meu are ledurile arse si imi arata mai mult hieroglife. Am auzit ca se poate repara si reparatia ar fi mai ieftina, dar indiferent de alegere, tot trebuie dat jos din bord si daca tot fac efortul asta si scot niste bani din buzunar, macar sa aleg varianta care imi ofera mai mult per total.


MODEL: Vectra 2001
MOTOR: Z16XE
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ptr toate problemele tale ia legãtura cu @szian...el se ocupã cu reparații display Vectra B...sigur te poate îndruma/lãmuri și cu restul...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Paranoid a scris:Va salut!
Am si eu pe bord display-ul standard, cel care afiseaza ora, data si temperatura. Sunt curios daca se poate schimba cu varianta completa care indica consumul instant si range-ul fara sa ii mai fac alte artificii. ...
MODEL: Vectra 2001
MOTOR: Z16XE


https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=755
  • Paranoid

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Vã mulțumesc pentru rãspunsuri!
Probabil cã din acest motiv nu am reușit sã gãsesc, nici nu știam exact ce sã caut. Nu știam de denumirile MID și TID. Voi trage un ochi. Mulțumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR