Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • N9023

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2022

  • Mesaj Privat
Salutare!
Pe masina mea am niste faruri stoc (fara xenon, au culoarea galbena) si as vrea sa le schimb sau sa pun un kit xenon pentru a vedea noaptea mult mai bine. Cele pe care le-am acuma nu sunt foarte multumit.
Intrebarea mea este: La farurile pe care le detin pot pune un kit xenon pe ele sau trebuie sa cumpar unele speciale? Am cautat pe net si am vazut ca sunt unele cu AFL speciale cu xenon.


MODEL: Vectra c 2007
MOTOR: 1.9 150 CP
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ptr a monta faruri AFL originale e destul de complicat și nicidecum ieftin...dacã montezi AHL, lucrurile sunt mai simple, trebuie doar sã faci niște modificãri minimale pe la instalația electricã...
Poți sã pui și kit xenon aftermarket direct pe farurile tale...dar eu aș pune niște becuri LED de calitate(fãrã eroare CANBUS și preț cumsecade): rezultatele sunt spectaculoase și bãtaia de cap este minimã, fiind plug&play.

Astea le am eu de 7-8 luni:
https://www.aliexpress.com/i....8.6e6a69be8EXRLY
Lumina e superbã și bate ca la carte, cu faruri reglate ca la carte! Nu faci nicio modificare, nu dã eroare de CANBUS, nu clipesc când sunt stinse. Dezavantajul e cã aștepți ceva...cam 1 lunã cel puțin, dar meritã. Și prețul e foarte bun!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR