Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
salut?

Stie cineva care este temperatura normala a catalizatorului aratata de tester,la relanti cu motorul cald? am avut cat ul distrus si l am schimbat.pe tester si cu cat ul distrus si cu cel pus ulterior arata in jur de 600gr.unii mi au zis ca e mult ,altii ca i normal pentru ca pozitia cat ului la astra j este imediat linga galeria de evacuare.
Am facut un test de noxe la o statie itp,rezultatul a fost foarte bun,dar stau cu teama sa nu se prajeasca si cat ul asta.
multumesc!


MODEL: astra j 2011
MOTOR: a14net
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
nimeni nu stie?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Domnu' Sergiu&Ionel, n-aș vrea sã te dezamãgesc, dar îți reamintesc cã ãsta-i forum, nu linie firebinte/call center, iar aici lucrurile merg într-un fel, unic aș zice:
un coleg de forum, voluntar 100%, cunoscãtor(sau nu) al cestiunii ce te arde, își face timp sã citeascã și sã rãspundã când și cum poate.
Revenind la oile noastre, un catalizator funcționeazã, ca și principiu, între 650-1.000grd C, caz în care, al tãu pare destul de departe de a se prãji, nu? Așa cã, ținând cont cã motorul pare cã funcționeazã normal, dã-i pace și bucurã-te de el. Numa' zic.
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Domnu BIBU16v, multumesc de raspuns si imi cer scuze daca am deranjat cu postarea dubla.
Vis a vis de plaja de temperatura la care lucreaza cat ul,eram deja documentat ,dar vroiam un raspuns de la cineva care din curiozitate a citit cu testerul temperatura.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR