Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ia legãtura cu @dancuciureanu din târgul Ieșilor...chiar dacã nu te rezolvã el, sigur îți dã niște sfaturi de ispravã.
Skip ads

  • narcis_nic

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Mulțumesc!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
narcis_nic a scris:Bunã ziua!
Recomandare un service pentru recondiționarea unei CV automate ?
Sau mai bine cumpãr o alta cutie SH?
Vã mulțumesc!


Cei mai renumiti in reconditionari de cutii automate ar fi la Timisoara, Arad, Caras Severin. Daca cauti pe net ii vei gasi usor.
Eu zic ca cel mai important este gasirea defectului real si apoi se cauta piesele si unde se face reconditionarea. Cu second nu stii ce iei si poti ajunge in aceasi postura in scurt timp
  • NNarcis

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Mulțumesc!
Cred cã am sã o reconditionez ,cu samer de la Timișoara am vorbit și a cerut destul de mult ,recondiționat cutie ,recondiționat convertizor ,bloc valve nou ,schimb ulei ,operațiune ar dura 3zile.( Pt mine ar fi ok cã și timp fiindcã trebuie sa mã deplasez acolo ) ,cu cei de la Arad am reușit sã schimb câteva mesaje ....
Skip ads

  • LHorvat

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2022

  • Mesaj Privat
Am un opel insignia OPC 2.8 hidramat
Și îmi zmunceste tare la 1spre 2 ce poate fi?
Este blocul de valve?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu mai fi zgârcit! Sau leneș. Nu e în interesul tãu...
Dã mai multe detalii despre fer: câți km știi cã are, când a fost schimbat ultima oarã uleiul și prin ce metodã, eventual un istoric al mentenanței c.v., dacã este disponibil, etc?
  • NAdrianNicolaescu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2022

  • Mesaj Privat
CristiNCM a scris:Salutare. Cei care aveati smucituri la plecarea de pe loc, spunetine si noua cum ati rezolvat


Salut.
Ai rezolvat ceva cu acele smucituri? si eu am o problema asemanatoare si nu stiu ce sa fac....
  • DRosiuoru

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Eu am rezolvat problema smuciturilor cu un schimb de ulei facut de mine si uleiul cumparat din reprezentanta ( 12 L ) . Sau o posibila coincidenta , cutia schimba perfect de atunci si nu mai am nici smucituri la trecerea prin P-R-N-D . Curand mai fac un schimb .
Skip ads

  • PGoje

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Buna tuturor,am cumparat un insignia sport tourer din 2012 4x4 ,actual la 200 mii km,am o problema,imi smaceste din a 5 in a 4 ,iar citeodata cind pun in D zici ca rupe cutia.Am dus masina la reparat,cica ar fi schimbat blocul de valve,dar are aceleasi simptome.Intrebarea mea este daca aveti si voi aceleasi simptome?Si cine a reusit sa rezolve probllema.Dati-mi un sfat va rog.
  • manole74

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
In prima faza, daca nu dispui de expertiza si capitalul necesare unei reconditionari de cutie, fa un schimb de ulei pentru cutie si vezi daca se schimba ceva. Eu asa am reusit sa aman momentul reparatiei. Succes!
  • DRosiuoru

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Salut " PGoje " , mergi inapoi la iei si intraba-i cum ti-au facut nivelul de ulei in cutie si vorbim dupa aceea . Sa nu uiti sa-i intrebi daca l-au facut la cald sau la rece .
  • AToma132

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, am si eu aceeasi vesnica problema discutata pe acest topic in legatura cu patinajul din treapta a 4-a in sus. Recomandati vreun service din Bucuresti pentru repararea cutiei?
Skip ads

  • ANelutu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am un Opel Insignia an fabricație 2011,motor 2.0 cdti,160 cp cu cutie viteza automata..de ceva timp am ceva probleme cu cutia de viteza și anume când mut din modul R in modul D îmi da o smuncitura…mașina are 156 mii de km și schimbul de ulei din cutia de viteza l-am fãcut la 113 mii km..chestia asta am mai simțit-o și când trecea dintr-o treapta mai mare in treapta mai mica(când trecea din treapta 4 in treapta 3 acolo se simțea smuncitura)..ce ar trebui fãcut ca sa nu mai am smhnciturile alea?
  • karap1
  • *
  • 1 mesaje
  • din 22 Jan 2023
  • Insignia Sports Tourer 2005
  • Constanta
  • karap1

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia Sports Tourer 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2023

  • Mesaj Privat
PGoje a scris:Buna tuturor,am cumparat un insignia sport tourer din 2012 4x4 ,actual la 200 mii km,am o problema,imi smaceste din a 5 in a 4 ,iar citeodata cind pun in D zici ca rupe cutia.Am dus masina la reparat,cica ar fi schimbat blocul de valve,dar are aceleasi simptome.Intrebarea mea este daca aveti si voi aceleasi simptome?Si cine a reusit sa rezolve probllema.Dati-mi un sfat va rog.




Salut. Ai rezolvat problema? Am aceleași sintome, mașina abia ce am luat-o , iam schimbat uleiul si degeaba , am luat un bloc de valve din Dezmembrari, acum e mai Ok. Pana acum sarea in 40-50km acum undeva la 100km parcurși începe distracția .
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.
Sotia are un Astra J 1.4T ( A14NET ) din 2015, cu aprox 80.000km la bord, masina luata de noua din reprezentanta, neabuzata, cu o cutie GM 6T40 HM8.
De vreo 2000km din cand in cand din spusele ei, as intelege ca ca patineaza ambreiajele la acceleratie in trepte superioare ( 3-4-5 ) si de pe la 80-100kmh in sus. Facand naveta Oradea - Tg Mures si retur nu prea apuc sa pun mana pe masina, dar banuiesc ca astea ar fi problemele din explicatiile sotiei Smile
Un schimb de ulei la cutie s-a facut acum vreo 1000km dar fara succes, vorba aia ( bine, nici nu ma asteptam la miracole dar am zis ca incep cu ce e mai usor ). Erori nu are masina, fiind verficata la fosta reprezentanta Opel.
Ceva recomandari pentru un service in zona de vest care sa stie sa repare o cutie GM? Cutii de VW/Audi - DSG/Stronic, BMW - ZF, etc mai stiu pe unde se repara, dar GM, nu prea Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR