Ai uitat parola?

1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer
  • MCiprian360

• Mesaje scrise: 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2022

• Mesaj Privat
Salut. Am același model și am ambiental la uși fata ,spate ( cotiera și buzunare) buzunarele de la frana de mana de la casetofon...
  • miron eftenie

• Mesaje scrise: 14
  • Masina: Astra 2015 B16DTH LVL
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2019

• Mesaj Privat
AlexXela a scris:Salut!
Am un Opel Astra J, an 2014, 1.6 CDTI, 100 KW, cod motor B 16 DTH, masina are in prezent 185 000 km, eu, facand ultimii 10 000, imi puteti spune daca motorul functioneaza cu AdBlue sau e valabil doar pt. Astra K? Eu, unul nu am alimentat niciodata cu AdBlue pana acum si nici nu m-a atentionat masina ca ar fii nevoie. E posibil sa fie fara AdBlue? Sau daca e, pe unde se alimenteaza si de unde pot achizitiona?

Multumesc anticipat!

SALUT! EU AM ACELASI MOTOR PE MASINA,ESTE DIN 2015 SI NU ARE AdBlue. Este euro6
  • maiandrei

• Mesaje scrise: 4,685
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

• Mesaj Privat
THRUSTMASTER a scris:Salut baieti. E un user pe nume Valypredica care a scris aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=161267 ca ar vrea sa anuleze Adblue dar GBaciu856 il are deja anulat . Cred ca cel mai simplu pentru amandoi e sa faceti schimb de masini Smile.
Lasand gluma la o parte GBaciu te intreb daca masina isi face regenerari ? In meniul de consumatori la un moment dat trebuie sa afiseze Rear Defrost. La aceasta masina regenerarea e pus pe acelasi releu cu dezaburirea. Trebuie sa apara singur mesajul, nu trebuie sa dai tu drumu la dezaburire. Scuze pentru explicatii dar nu stiu daca ai cunostinta de acest lucru.

Nu mai anulati sistemele AdBlue, sunt reparabile...
  • CHanis

• Mesaje scrise: 78
  • Masina: Zafira Tourer 2014 B16DTH
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2020

• Mesaj Privat
Este reparabil, dar din experienta iti spun ca nu este chiar ieftin Sad. Probabil nu toti sunt dispusi sa intretina / repare acest sistem si prefera anularea lui. Iti iei motor E6, dar il retrogradezi....
Skip Ads 60 min (0/3)

1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata

CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR