Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer
  • Valypredica

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira Tourer 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2020

  • Mesaj Privat
Va salut! Am ajuns cu Zafira mea, 1.6 cdti, 120 cai, la Radacini Bv, pentru diagnoza, intrucat am intrat in limp-mode si de cateva ori, pentru 1-2 secunde, am avut martor rosu si mesaj "presiune ulei scazuta, opriti motorul". La diagnoza, a iesit ca e blocata pe deschis supapa de presiune ulei (eroare P06DD). Nu am lasat deocamdata masina in reparatie la ei, deoarece m-au anuntat ca piesa (supapa) vine in 10-30 de zile de la furnizor Mad Mad Mad
Rugaminte catre cei care ati mai avut problema asta: un cod de piesa (supapa presiune ulei), gasesc pe undeva? Sa dau o cautare printre furnizori, poate o gasesc pe undeva...De asemenea, alte detalii referitoare la supapa, unde e pozitionata? MUltumesc! Drumuri bune!


MODEL: Zafira Tourer 2017
MOTOR: 1.6 cdti 120 hp
  • Valypredica

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira Tourer 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2020

  • Mesaj Privat
Din categoria... eu intreb, eu raspund... Activitate destul de redusa pe acest forum, cel putin sectiunea zafira C e moartã.... La acest topic, poate ajuta pe cineva postarea: in final a fost de vina pompa de ulei. Supapa a fost schimbata si ea, la recomandarea reprezentantei, in urma diagnozei, însa și dupa schimbare presiunea de ulei nu a revenit la normal. Am pus pompa de origine, numai ( Smile ) 1674 lei. Am presiune la ulei si am din nou masina.
Poate ajuta vreun cititor...
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cati km a rezistat pompa de ulei, cea originala a masinii ?
  • Valypredica

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira Tourer 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2020

  • Mesaj Privat
216.000 km. Am tot cãutat pe net, în speranța ca existã o posibilitate de recondiționare a pompei, gen celei care se face la turbine. Nu am gãsit.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR