Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Seara buna,sunt interesat sa aflu daca cineva are cunostinte de cum arata drumul Ploiesti-Cislau(Baltesti-Apostolache-Sangeru-Cislau) ca si asfalt.
Sau poate o ruta alternativa pe traseul mentionat.
Urmeaza sa fac in curand un drum spre Comuna Siriu, iar din zona de unde plec eu, ruta mentionata mai sus are ceva km in minus.
Multumesc!
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ruta de care ai amintit (Baltesti-Sangeru) nu o cunosc.
In schimb, poti veni pe Ploiesti-Valenii de Munte-Nucsoara-Posesti-Basceni-Calvini de unde iesi in DN 10 spre Siriu.
Pana in Basceni drumul este ok, drumul Basceni-Calvini este cu gropi, cca 5km.Apoi pe DN 10 este ok
  • valix

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Am fost de curand din Bucuresti pana in Siriu trecand prin Ploiesti - Valenii de Munte (am facut dreapta in dreptul unei benzinarii OMV in Valeni) - Cislau. Este ruta practicata si de autocarele ce fac curse Bucuresti-Nehoiu.

Drumul este bun FIX pana cand intri in judetul Buzau, unde te intampina niste gropi nasoale, insa abordabile daca reduci mult viteza si le iei cu atentie. Pe o portiune de vro 5-10 km se merge atent sa nu iti lasi vrun pivot sau ceva de la suspensie pe acolo, dar dupa ce treci de portiunea asta drumul devine iar ok, mai ales dupa ce se iese la Cislau in DN10.

Oricum, e cel mai scurt traseu, iar din moment ce autocarele o iau pe acolo ... posibil sa fie si cea mai buna varianta.
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Va multumesc amandurora pentru sfaturi,am realizat pana la urma, ca traseul mai lung adica:Bucuresti-Urziceni-Buzau Cislau-Siriu ar fi mai ok si pe acolo am luat-o.
Ca si drum a fost destul de ok,mai putin in unele zone unde nu poti depasi camioanele,autocarele si alte tipuri de masini mai incete si am mers vreo 20-30km cu 15-25km/h,adevarat, mai mult la deal,drumul fiind si foarte virajat.
  • ASeo
  • *
  • 5 mesaje
  • din 01 Jun 2022
  • Vectra 1998 J96AB11
  • Ploiesti
  • ASeo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 1998 J96AB11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Cel mai sigur Ploiesti - Mizil - faci stanga la Merei ( pe sub deal ) - Vernesti si te duci unde vrei tu in jud Buzau.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR