Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • DIvanoiu

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Pitesti
  • Masina: Zafira 2009 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2021

  • Mesaj Privat
Va salut stimati colegi !Am pe Zafira mea cd-playerul original cd30 mp3 !De asemenea si boxele originale, dar parca as dori un plus pe claritate si as dori o schimbare! Cum ma indrumati mai bine ?Sa schimb cd playerul cu totul cu unul tot format 2din sa pot avea o claritate mai buna in boxele originale, sau sa las cd playerul original si sa iau un set de boxe (gen Hertz) sa imi dea un plus de bass si claritate ? Question De asemena am observat ca boxele din usile din spate par mai mici in dimensiune ca cele din fata !As iesii mai castigat cu alte boxe sau alt player ? Multumesc anticipat pentru ajutor!

ps: De asemenea si cine a incercat cu alte boxe as dori pareri referitor la ce marca si ce model se potrivesc in usi si de asemenea o parere daca sunetul sa schimbat in bine!


MODEL: Zafira 2009
MOTOR: Z19DT
  • DRosiuoru

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Salut , daca cd-playerul original cd30 mp3 functioneaza bine a-si schimba doar difuzoarele cu altele mai de calitate la puterea dezvoltata de sistemul de pe masina si un bass activ undeva in portbagaj .
Ca si corectie in fregventa la difuzoare in functie de pretentii se pot face corectii cu filtre pasive .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR