Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • kevinhenry

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Statele Unite
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Salut, nu stiu daca este o defectiune a motorului sau nu, dar cand rulam s-a auzit un zgomot puternic in motor si a trebuit sa ma opresc sa verific.
Sunetul vine de la cureaua stângã a motorului și țipãitul este foarte puternic. Am observat cã atunci când am accelerat motorul la turația corectã, scârțâitul a dispãrut.
Multumesc!



MODEL: Astra 2005
MOTOR: 1,7
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cel mai probabil cureaua de accesorii sau intinzatorul ei.
la service o vor da jos si vor invarti toate accesoriile (intinzator, compresor AC si alternator) si-si vor da seama de un scartaie
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
kevinhenry a scris:Salut, nu stiu daca este o defectiune a motorului sau nu, dar cand rulam s-a auzit un zgomot puternic in motor si a trebuit sa ma opresc sa verific.
Sunetul vine de la cureaua stângã a motorului și țipãitul este foarte puternic. Am observat cã atunci când am accelerat motorul la turația corectã, scârțâitul a dispãrut.
Multumesc!



MODEL: Astra 2005
MOTOR: 1,7


ca sa vezi daca este de la acea curea exista ceva spray-uri care se dau pe curea si daca nu mai face atunci este clar de la ea. mergi insa la service si acolo iti vor analiza si elementele pe care le angreneaza acea curea si iti vor recomanda ce sa schimbi...
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR