Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • sCmone

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 -
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Problema care o am e cam asa,Am schimbat radiatorul AC era spart,am bagat freon,ulei in compresor,substanta uv ( nici o pierdere totul ok ).
Dupa ce am facut incarcarea cu freon am dat drumul la ac sa fac proba ( in service ) surpriza pe toate treptele 1,2,3,4 baga aer cald.Ideea e ca beculetul de la recirculare si de la AC ( acel fulg de nea ) nu se aprind,mentionez ca am avut o tentativa de a inlocuii beculetele cu leduri albastrea ( toata masina ),alta problema e de aproape 1 an si clapeta de redirectionare a aerului a ramas pe deschis imi baga aer doar pe la parbriz si pe la oglinzi ( dezaburure ), daca vreau sa comut pe picioare,sau in fata si picioare nu fumctioneaza,doar la parbriz si oglinzi.Credeti ca problema e de la acel panou de comanda AC ( nici compresorul nu pleaca )...aaa si era sa uit si tot de un an de cand a ramas clapeta pe deschis ( parbriz si oglinzi ) nu mai merge nici dezaburirea iarna. Daca am omis ceva sa spun raspund la toate intrebarile care mi se pun ... sper sa nu deranjez cu acest nou topic. O seara buna !


MODEL: Astra 2004
MOTOR: 1.7 cdti 101 cp
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut
siguranta asta este buna?


  • GoreAlGore

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008 Z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2020

  • Mesaj Privat
@gabimilo1 are raspunsul nr1.
nr2: Verifica si presostat freon.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR