Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Aurel1978

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Fz11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2022

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou si pe forum si cu opel si pe deasupra si incepator Smile) . Toate calitatile Smile) . Am si eu o nedumerire din cite am citit tind sa cred ca vechiul proprietar al masini a incurcat becurile am un opel astra g an 2004 1,7 cdti iar faza lunga este tip h7 iar faza scurta hb3 peste tot unde m am uitat numai becuri peste 55w se gasesc ce sa fac cu ele cind la faza lunga am h7 la 55w nu cred ca o sa imi ajunga frigiderul daca plec noaptea cu faza lunga si faza scurta de aceasi putere Smile). Cei cu astra G voi ce becuri folositi


MODEL: Astra G 2004
MOTOR: Fz11
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
becurile sunt exact asa cum le-ai descris. Poti pune si o poza cu farul pe care daca te uiti scrie exact si ce tipuri de becuri trebuie si in manualul de utilizare scrie si ce putere trebuie sa aiba. Iti recomand sa citesti acel manual (daca nu il ai intr-o limba cunoscuta il cauti pe net ca este si in romana) ca acolo vei descoperii mai multe informatii ajutatoare care te vor ajuta sa utilizezi masina corect si sa folosesti toate functiile pe care le are. Este o masina buna si daca ai grija de ea te duce mult si bine. Atentie la acel motor la motorina... Citeste si tot ce s-a scris pe forum legat de Astra G si acest motor ca te va ajuta de multe ori. Succes
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR