Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
Solutie
  • Ghence

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2022

  • Mesaj Privat
Salutare,am cumparat niste stergatoare de la bosch si le-am pus,tot frumos pe partea soferului curata perfect iar pe partea pasagerului sterge foarte prost,m-am dat jos din masina in timp ce mergeau stergatoarele si am observat ca se misca partea aceasta destul de rau(parbrizul a fost schimbat recent deci presupun ca nu au lipit bine la loc partea aceea).Cum as putea sa remediez problema si daca a intampinat si alta persoana aceeasi problema si daca este vorba despre o problema electrica .Multumesc


MODEL: Astra 2004
MOTOR: Z17DTL

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu e clar deloc ce se mișcã! Ce ai încercuit acolo sunt, de fapt, mai multe repere. Ori dai detalii precise pe poze(cu sãgeți, puncte, x-uri), ori spui cu cuvintele tale...altfel ne dãm cu presupusul...și nu cred cã vrei asta.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Sã înțeleg cã e vorba de capacul ãla de plastic? Dacã da, nu prea are legãturã cu ce te doare pe tine...deloc.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ptr problema ta, cu ștergãtorul pasagerului care nu face treabã bunã:
1. verificã axul ștergãtorului și, n-ar strica, tot ansamblul, ptr jocuri(radial, axial) și, respectiv, în articulații;
2. mai e o posibilitate ca brațul ștergãtorului, din varii motive, sã fie torsionat sau strâmb și sã nu calce lamela perpendicular pe parbriz; cel mai ușor ar fi sã schimbi brațul(cu unul de împrumut ar fi ideal).
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
acea parte se poate reaseza cu capota desfacuta. problema insa nu cred ca este de la ea de nu sterge bine. S-ar putea sa fie din stergatoare. Am cumparat de nici 2 luni la insignia si cel de la pasager stergea frumosi si ok, cel de la Sofer lasa urme si zona nestearsa. Am luat altele de la Delphi parca si merg perfect. Cu bosch am mai patit si eu la vechea masina Astra G sa imi faca probleme...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bineînțeles cã e posibil și ce zice @mikyboy.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR