Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • BFRX

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2022

  • Mesaj Privat
Salut,
De curand (doua zile mai exact) mi-am cumparat un Opel Corsa B in doua usi cu motor de 1.4 benzina de 60 de cai,care e din Februarie 1997 si are in jur de 205 mii de km cel putin in bord.L-am cumparat ca masina de iarna pentru munca caci pe timp frumos folosesc motocicleta si as dorii sa stiu la ce ar trebuii sa ma astept de la aceasta masina si ce ar trebuii sa ii fac si tin sa mentionez ca in urmatoarea luna vreau sa ii fac un flush de ulei (cu un ulei ieftin,20 de euro 4 litri,dupa care sa las in masina un ulei castrol pe care sa il schimb in maxim 10 mii de km,daca o mai tine masina pana atunci)cu schimbatul tuturor filtrelor(filtu de ulei,aer,habitaclu si cel de benzina),sa ii fac un flush de antigel,de lichid de frana (daca tot ii schimb lichidul de frana yic sa ii schimb si franele complet ca sunt cam pe duca,mai au viata dar na daca tot se poate,de ce nu?!),sa ii schimb lichidul din servo directie si cutia de viteze (daca merge) si sa ii schimb si bujiile neavand nici un istoric de service si pentru siguranta mea.
Credeti ca ar mai trebuii sa ii fac ceva sau este de ajuns?
Miercuri merg sa o inmatriculez si atunci voi vedea cu adevarat daca bate/troncane si asa mai departe.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR