Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • georgehadrian

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! Va cer si dumneavoastra o parere caci nu stiu ce sa mai fac. In 22 iulie am fost lovit in partea stanga -spate .Dosarul de dauna a fost acceptat astfel ca , la inceputul lunii august am fost cu masina la Opel MTR Brasov ,au preluat dosarul si au dat comanda de piese( aripa ,stop si spoiler/bara spate). La sfarsitul lunii august ,trecand cele 30 de zile conform carora ai dreptul legal sa circuli cu o masina avariata ,am dus masina la Brasov .Nici pana in ziua de astazi nu a sosit aripa..cica nu se gaseste nicaieri in toata Europa.Am scris emailuri la Opel Romania fara niciuo rezolvare.Raspunsul lor: am trimis reclamatie la producator.S-a mai intalnit cineva cu o situatie asemanatoare,sa treaca aproape 2 luni fara posibilitatea de reparare a masinii?Ce ma sfatuiti sa fac?..singura solutie de moment este cumpararea unei aripi din dezmembrari.


MODEL: Astra K S-T 2016
MOTOR: 1,6 TDCI 110cp
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pãi, cam ți-ai cam rãspuns singur...dacã te deranjeazã mașina blocatã în service(deși cred cã ești îndrituit la o mașinã de înlocuire, eventual adreseazã-te unei firme de specialitate, unchiul Goagãl nu te lasã la greu!), iei o aripã din dezmembrãri(ceea ce este o decizie absolut superbã, opinia mea), îți rezolvi problema și, când te-ai vãzut cu sacii-n cãruțã, le faci zile fripte în cel mai inimaginabil stil cu putințã: reclamații și jalbe în proțap unde vrei și, mai ales, unde nu vrei (dar asta depinde doar de tine cât ești de...periculos)! Dela OPC, Opel, Peugeot, forumuri, presã (foarte important, ptr cã sigur gãsești unii sã te bage în seamã, știu ei de ce!), PCR, ONU, instanțã civilã, președinție, parlament, ș.a.m.d....e dreptul tãu, doar e democrație, ține doar de imaginație și de capacitatea ta de a-ți apãra drepturile. Altfel, în stil pur românesc, înghiți gãlușca și mergi pe burtã...ca mulți alții.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR