Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • ERiko

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salut club am și eu o problema recent am fãcut schimb de ulei la un Opel Vectra B 2001 74Kwh 102hp 2.0 diesel și ioja nu îmi arata nivelul uleiului din baie câteodatã ba îmi apare abia minim acum abia îmi apare ulei pe ioja țin sa menționez ca nu am niciun martor aprins in bord va rog dacã ma puteți ajuta


MODEL: Opel Vectra B
MOTOR: 2.0 102hp

LOCATIE: București
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salut, bun venit!
Cum ar putea o tijã rigidã fixatã într-un locaș fix și el, cufundatã într-un lichid, sã-ți indice diferit nivelul lichidului?! Ai cea mai micã idee cum se mãsoarã nivelul uleiului de motor ? La cald, oprești motorul, cu mașina pe un loc plan, neînclinat, aștepți 10-15 minute și mãsori: scoți joja, o ștergi bine și o introduci din nou, o scoți și ãla e nivelul. La urmãtoarea mãsurare, a doua, a treia zi sau dupã o sumã de km, vreo 2-300, procedezi identic și vezi dacã apar diferențe sesizabile. Dacã e sub nivelul minim, completezi cu 2-300ml, aștepți 10-15minute și mãsori din nou, dacã mai trebuie, mai adaugi....Atenție, sã nu depãșești nivelul maxim! Urmãrești regulat nivelul, zilnic sau dacã nu descoperi diferențe sesizabile, mãrești intervalul de zile sau km.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR