Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • flavius2308

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Nu am navigatie, e modelul de radio-casetofon ala vechi original de pe masina. Corsa e din 2001, antena era cea originala.
Daca as sti ca prin schimbarea tijei as rezolva problema as lua o tija originala noua. Problema este ca nu stiu ce rol are acel suport in care se infileteaza tija daca e ceva electronic in el si ar putea influenta calitatea receptiei pentru ca nu l-as mai schimba ca asta ar insemna destul deranj (am inteles ca trebuie data tapiteria jos ... nu stiu exact).
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
În primul rând, citești printre rânduri: am zis cã prin schimbarea bãțului nu rezolvi (absolut) nimic, dar te invit s-o faci, ca sã te convingi, cã pari Toma Necredinciosu”.
În al doilea rând, pare cã implicarea ta se vrea undeva cãtre deloc...ceea ce nu prea funcționeazã, în general, dar poți plãti pe cineva...sau nu?!
  • flavius2308

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Bun in regula, inseamna ca varianta sigura e o antena originala cu tot cu suport. Probabil ca asta e varianta cea mai OK.
Nu ma pun sa desfac eu pentru ca nu ma pricep si nu vreau sa stric mai mult.
Doream o parere vis-avi de inlocuirea tijei pentru ca ar fi cea mai simpla rezolvare. Nu iau in calcul ca nu a fost legatã bine la fire. Pur si simplu antena e cum ai zis una de 20 de lei doar ca piesa de decor ca arata bine, e noua.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR