Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • dorin59

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Va salut opelisti, ce optiuni as avea cand vine vorba de niste discuri mai mari si etrieri mai mari pe butucul de 4x100 56.6mm ? Este vorba despre un opel bertone caruia i s au pus niste jante pe 17 si acum arata de parca ar avea discuri de bicicleta, va multumesc mult si spor la treaba!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dã un VIN și vedem ce iese din joben...
  • dorin59

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2022

  • Mesaj Privat
w0l0tgf673b012007

Salut, am uitat total ca am deschis aceasta discutie si acum voiam sa pun o intrebare pe forum legata de ce injectoare as putea pune pe z16xep mai mari comparativ cu cele stock, pregatesc motorul de un soft si vreau sa fie pana in limitele motorului, evacuare serpisori fara catalizator mai lipseste si bujiile sa le schimb ca au 7000 de km, sper sa pot scoate egr ul din calculator, sa creasca puterea poate poate 125 desii pare imposibil, si rew limiter
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dela modelul ãsta(și derivatele) nu ai ce pune pe 4x100, 256mm este maxim(ceea ce ai tu acum)...doar dacã faci upgrade la 5x110...nu știu dacã gãsești dela Opel ceva mai mare ptr 4x100mm...poate au colegii vreo sugestie...
  • dorin59

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Salut, multumesc de raspuns, cand o sa se duca discurile astea de la zimmermann (daca mai o sa existe masina pana atunci) o sa caut niste discuri, cred ca renunt la visele mele cu z16xep si caut sa-mi iau un z20let cu trapa...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR