Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Mishu122

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Focsani
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2022

  • Mesaj Privat
Dupã ce am schimbat senzorul SCV la un astra j 1,7 110cp, din opcom i-am dat learn, mașina pãrea sa funcționeze fãrã probleme. Dar dupã ce merg cu ea dupã 2,3 km îmi apare in bord “engine power is reducted” și “vehicle service soon”. Mașina nu pare sa îmi reducã puterea se tureazã peste 3000 de ture și pe opcom îmi apare eroarea “p2009-00 intake manifold runner control valve control circuit lor voltage”. De fiecare data când opresc motorul din bord îmi dispar cele 2 erori, dar dupã ce merg 2,3 km îmi apar din nou și încã o data Menționez ca mașina pare sa funcționeze normal. Ba chiar dupa schimbarea senzorului scv relantiul nu mai face figuri. Aveți idee unde e problema și cum as putea remedia?


MODEL: Astra 2011
MOTOR: A17DTR
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
1.Vezi sa fi bagat mufa cum trebuie.
2.Vezi daca ai pozitionat cum trebuie garnitura .
  • botedno

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Și eu am curãțat acel senzor de combustibil dupã care îmi apare acel mesaj de enghine power reduced. Câteodatã are un zgomot metalic și își revine, ba se oprește și apare mesajul altfel merge motorul rotund.inainte sã-l curat aveam oscilați de turație atât în relații cât și în timpul mersului smuncea. Are cineva vreo pãrere?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR