Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Uleiuri, Lichide si Carburanti
  • MarianTeo

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2022

  • Mesaj Privat
Salutare , am achizitionat recent un opel astra h 1.3 din 2006 , fostul proprietar mi-a dat ceva ulei din ce a folosit pentru motor , dar as vrea sa stiu daca pot baga un alt ulei (practic am primit o sticla de ulei de 2L , care a zis ca din asta punea ) nu mai tin minte daca mi-a zis marca , si proprietaru a decedat ...deci ...nu am cum sa il intreb .
As vrea sa stiu un ulei foarte bun (care din ce am citit nu e ieftin , gen cel sintetic etc. ) , si o varianta mai ieftina , chiar daca trebuie schimbat mai des etc , si cand schimb uleiul sa bag ceva care sa ajute mai mult motoru .Mersi
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ar trebui, ca la o mașinã cumpãratã, sã-i faci schimbul de ulei și filtre. Aia cu uleiul din sticlã, no name, e cam dubioasã, n-ai de unde sã știi ce e acolo...ce spune proprietarul, deseori, pot fi povești...în manualul utilizatorului ai recomandarea producãtorului ptr uleiuri. Dupã tipul motorului, poți cerceta și pe aici, pe forum, și sã te hotãrãști la ceva ce crezi cã te coafeazã...
  • MarianTeo

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2022

  • Mesaj Privat
mersi de raspuns , da am verificat manualul , e in nemteste si imi da mai multe tipuri de ulei .... deci na , dar o sa mai caut , schimbu de ulei si filtre a fost facut recent inainte sa o cumpar , dar as vrea sa ma ocup mai bine de masina de asta ma informez .
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Succes. Informare și determinare: limita e cerul.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Uleiuri, Lichide si Carburanti

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR